Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom hogy egy naptej...

Honnan tudom hogy egy naptej kémiai vagy fizikai védelmet nyújt? Konkrét márkát mondanátok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 13:39
 1/9 A kérdező kommentje:
LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS - t illetve az Eucerin-t ajánlották, ez csak fizikai? sajnos nem értek hozzá
2016. máj. 25. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyukámnak anno melanómája volt, és akihez járt bőrgyógyász-onkológus dokival eléggé jóban lettünk. Pont a minap kérdeztem,hogy a gyerekeimet mivel kenjem La Roche-al vagy Vichy-vel és a La Roche-t ajánlotta! Neki elhiszem!
2016. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Eucerin fényvédőt nem tudom, amit írtál La Roche-Posey az kémiai fényvédő.

A fizikai fényvédő összetevői között általában szerepel a cink oxid vagy a titanium dioxid, ezek a bőrről visszverik a káros napsugarakat.

Érdemes kerülni az olyan fényvédőket (akár fizikai, akár kémiai), amikben alkohol vagy parfüm van, mert ezek fényérzékennyé teszik a bőrt, az általad írt La Roche-P. pl. tartalmaz alkoholt.


fizikai fényvédője van pl. a Biodermának és az Uriage-nak, ezekben nincs alkohol és parfüm (biztos van más márka is)

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én egy tesztben azt olvastam, hogy ezek a nagy márkák tartalmazzák a legtöbb káros anyagot. Inkább a saját márkákat ajánlják. Alverde pl.

Én itt olvastam egy összefoglalót.

2016. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

4es, hol olvastad? belinkelnéd?

2016. máj. 25. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3as a linkeket. Mit jelentenek az összetevőknél a színes pöttyök?
2016. máj. 25. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is Alverde-t használunk. 2 hétig böngésztem a netet, hogy milyen naptejet vegyek a gyereknek (1,5 éves).

Végül rátaláltam erre a tesztre is: [link]


Sok hasznos dolog le van írva. És az Alverde nem is drága, ~2500 Ft körül vettem.


Egyet értek az egyik előttem szólóval, hogy a nevesebb naptejek sokszor több káros anyagot tartalmaznak, mint a kisebb, "noname" termékek.

2016. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, itt az alverdet kifejezetten nem ajánlják. Te melyiket vetted?
2016. máj. 25. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: Bocsi elírtam. (Mást használunk az Alverde-ből.)

Lavera sun sensitive természetes naptej érzékeny bőrre spf30...ezt a fajtát használjuk. A kimondottan gyerek naptejet nem lehet kapni már, de erre rá van írva, hogy gyerekeknél is használható.

2016. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!