Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok javasolni neveket?

Tudnátok javasolni neveket?

Figyelt kérdés

36. héten vagyok, úgyhogy sietni kellene, de nem jutunk dűlőre nevek terén. Előre szólok, mi a természet hívei vagyunk, az elnézés alap. Kislány lesz, a vezetéknevünk is érdekes.

A vezetéknév:

Ardeleán


Tehát kérek mindenkit, ne Annát, Lilit, Fannit és társait mondjon, tudom hogy nem csúnya nevek, de nem szeretnénk tucatnevet. Kifejezetten elegáns, természethez illő, vezezéknevünkhöz passzoló nevet keresünk.

+ van egy 6 éves kislányom is


2016. jún. 5. 11:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Hú, tényleg érdekes vezetéknév, egy kicsit nehezen kimondható, én ezért egyszerű vezetéknevet választanék hozzá. pl. Lea, Abigél, Enikő, Léna, Viktória, Emese
2016. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ja és a hatévesem neve lemaradt: Apolka
2016. jún. 5. 11:04
 3/34 anonim ***** válasza:
Dalma, Diána Daniella
2016. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Apolka, szép név. Ilyesmik tetszenek, hogy Aténa, Cipriána? Esetleg Álea?
2016. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Olívia, Zsófia, Imola
2016. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kedves #4 igen ilyesmik is tetszenek. Aténa nagyon szép. Gondolkodtunk a neveken, ezek milyenek? :

Ardeleán Filippa

Ardeleán Filoméla

Ardeleán Héra

Ardeleán Írisz

Ardeleán Olimpia

Ardeleán Izméne (férjem kedvence, nekem nem nagyon)

Ardeleán Amaranta

Ardeleán Ambrózia

2016. jún. 5. 11:15
 7/34 anonim ***** válasza:

Görög eredetű nevek a láthatáron. Az Izméne nagyon görögös tényleg. A Héra is, különösen kellemes, megnyugtató hangzásúak.

Ardeleán Babett, Ardeleán Atalanta (ez nagyon szép)

2016. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
A lányunk Lorena Filippa úgyhogy én a Filippára szavazok! Nekem is az egyedi nevek tetszenek, de ahogy elnézem a jelöltjeiteket azok pont nem tetszenének... :/
2016. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes gyors választ! Mind nagyon szép nevek! Apolkának ugyan nem görög a neve, de nekünk nem fontos az összecsengés, vagy az ugyanolyan eredet. A Lea tetszik nekünk, de a vezetéknévnél vannak bajok. ArdeLEÁn Lea kicsit érdekesen jön ki. Egy kérdésnél bukkantam rá a Ruszlána névre, ez is tetszik, de a férjemnek nem. Olyan nehéz nevet választani. Apolka születésénél sem tudtuk hogy Apolka vagy Filoména legyen.
2016. jún. 5. 11:26
 10/34 anonim ***** válasza:

A Filoména és a Filoméla is nagyon szép. Ha Apolkánál Filoména is esélyes volt, lehetne most végül a kislányotok Filoména. A görög nevek nekem is nagyon bejönnek. Izméne nekem is tetszik, lehet Izinek, Izának becézni.


A többi viszont.. Amaranta? Ezek olyan csúfolodós nevek. Lányom Emma. Az egyik osztálytársa Amaranta. Agyon csúfolják ilyenekkel, hogy Amaranda (vagyis az ott csúnya jelentéssel). Nem egyszer láttam már, hogy a kislány sírva futott haza az iskolából.

2016. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!