Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hívják a gyerekeiteket...

Hogy hívják a gyerekeiteket és mi alapján döntöttetek, egyeztetek meg a párotokkal?

Figyelt kérdés

Még a 15. hétben járok a nemét nem tudjuk még.

A név választással még kicsit várunk, de jött már szóba egy-kettő, nem számít hogy hagyományos vagy különleges a lényeg az lenne menjen a vezetéknévhez és tetszen persze mindkettőnknek.



2016. jún. 5. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Milán a neve. Elég nehezen találtunk fiúnevet, mert nem sok tetszett egyikünknek sem. Eleinte nem akarta a Milánt, mert egy nem kedvelt ismerősünknek is így hívják a gyerekét, aztán meggondolta magát, hogy végülis szép név, és kit érdekel, hogy xy gyerekének is ez a neve. Mostanra nagyon szeretjük, hogy így hívák, el se tudnánk más nevet képzelni.
2016. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Viktóriának hívják, mégpedig azért mert ez tetszett aztán meg a jelentése miatt!6 évet vártunk rá..., 2 vetélés,1-2 kémiai terhessèg, egy sikertelen lombik után természetes úton megfogant! Nem volt kérdés a név választásnál!
2016. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mirának hívják a kislányunkat. Még évekkel ezelőtt, mikor még messze volt a gyerekvállalás, megakadt a szemünk ezen a néven. Azóta tudtuk, hogy ha lányunk lesz, Mira lesz. Sajnos közben jól elterjedt ez a név, mikor megálmodtuk, még ritkább volt. Bár szerencsére körülöttünk nincs egy sem :)
2016. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hunornak hívják a gyermekünket. Apa választotta ezt a nevet. Amikor láttam rajta, hogy mennyire izgatott és boldog az apaságtól meghagytam neki a névvalasztás lehetőségét. A rajongás pedig azóta is határtalan.
2016. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Iker kisfiam vannak, nev valasztaskor az elso az volt, hogy a nagyszulok neveit kapjak meg masodik nevnek, igy Andras Jozsef es Ferenc Mihaly :)

Sokan kerdeztek miert nem kulonleges ritka nevet adtunk nekik, lassan a magyar nevek lesznek kisebbsegben.

2016. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5-ös én is gondolkodtam ha fiú lesz a Miklós névben (apukája után) de a párom nem szeretné ha az ő nevét viselné így az a név is kizárva:/
2016. jún. 6. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Az első gyerköc nevét már akkor tudtuk mikor még szóba sem került a gyerekvállalás, Dominika. A fiunk nevét apja döntötte el Levente lett, igaz én a szülöszobán kértem meg a dokit hogy írjuk mögé a Jánost is, de csak az apja miatt. Nem tudott róla a párom, így mikor mutattam neki az anyakönyvet el sem hitte hogy az ö nevét is viseli. Aztán most a harmadikkal nagy gondban voltunk, korán 11 hetesen kaptunk egy tippet a dokitól hogy inkább lány, es ez így is maradt! A viventől a viktórián át a szimonettán keresztúl a leiláig minden szóba került, végül egy ismerösünknél voltunkk látogatóban ahol szintén lányt vártak es beszéltünk a nevekröl és ök mondták a Lénát. Akkor ott egymásra néztünk a párommal és tudtuk ez az a név amit kerestünk! Igy a 3. Babánk Léna lesz 😊
2016. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Áron. Évekkel a születése előtt tudtam, hogy nekem Áronom lesz. Lánynév nem is volt. ÉS az apjának ebbe beleszólása sem.

Majd a következőt elnevezheti ő ;)

2016. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Réka :) már jóval előtte megbeszéltük, hogy ez lesz a neve, mielőtt egyáltalán megfogant :) Szerencsére lány lett, mert fiúnév nem igazán volt, ami tetszett volna :) De kutatok/kutatunk tovább, mert ha lesz kistesó neki is kell név :)
2016. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!