Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Kisfiam szép...

Mit csináljak? Kisfiam szép kis tokával rendelkezik. Mindig takarítom neki evés, fürdés után is. De ma reggelre már eleven neki . Csupa piros és büdös is. Gondolom befülledt. Vagy nem is tudom.

Figyelt kérdés
Hívtam a védőnőt, mit csináljak vele, mert eddig mindig megszórtam neki egy kis hintőporral is.Azt mondja alkoholozzam le neki, aztán hintőpor.Szerintem ez nagyon drasztikus.Próbáltam szegénykémnek, úgy hogy előbb letöröltem vizessel aztán alkohol.De még úgyis ordított hogy fújtam neki közben.Mit tehetnék még?
2010. ápr. 12. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig az alkoholnál nincs jobb, aztán a hintőpor, vagy esetleg sudokrém vagy neogranormon. De az alkoholozás bármilyen drasztikus, az muszáj, mert annál jobb fertőtlenítő nincs.
2010. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy válaszoltál.Akkor marad az alkohol.Hintőpor jó a sima, vagy még van a köldökére valóból?
2010. ápr. 12. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi nyáron pirosodtunk ki mindig, pedig én is kitörögettem a kishajlatokat mindig. Bepanthen plust használtam rá, nagyon jó volt. 2-3 nap alatt helyre jött neki teljesen. Semmi nyoma nem volt. Nekem a doktornő tanácsolta. Nem tudom az alkoholt hogy képzelte, az szegénykét szétmarná, a hintőpor nekünk nagyon kiszárította és még csúnyább lett tőle.
2010. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is tokás, és ugyanúgy kipirosodik, mint a tiédnek. Este, fürdetés előtt olajos vattával kitörölgetem, majd fürdés után is szárazra törlöm, és neogranormonnal bekenem. Nekünk ez vált be.
2010. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is Tokamatyink van, és nálunk is probléma a pirosodás. Szopiknál szoktam látni, hogy piros e, mert akkor hátra tudja úgy hajtani a fejét, hogy "alálátok" :o)

Ilyenkor mindig megdorgálom a párom, hogy már megint nem törölgettétek meg szárazra... szegénykém, bár tudom, nem csak ezen múlik.

Szóval én egyszer hintőporoztam fürdés után, aztán másnap meg szopik után (mikor még ott feküdt az ölemben) kenten sudokrémmel. 1-2 nap alatt elmúlt. Mostmár ha ilyen van nem hintőporozok, csak kenőzünk. Egyébként én azt hallottam, hogy a gyógyszertári hintőpor az nem az igazi rá, amit a köldökre kaptál. Én Gabit vettem, de kb. még csak erre használtam....

2010. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sudocream és a körömvirág kenőcs felváltva való használata vált be és amennyire csak lehet szárazon tartani.Szereti nagyon a lógaszkodást,hanyatt fektetem a combomon,feje a térdemnél kissé hátrdöntve lelóg,így teljesen hozzáférhető a toka alatti rész,jó szárazra szoktam fújni a piros csíkocskát.
2010. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt. Sudokrém!!! 3 nap alatt rendbe jött.
2010. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Ez a lógós dolog szerintem ki fog maradni, mert még csak 3 hónapos, de valamit kitalálok a szellőztetésre.Csak az a baj, hogy nem csak 1 csík van, hanem reggelre olyan lett az egész nyaka.Még a tokán túl is látszik.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!!!

:)

2010. ápr. 12. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
spanyolban lennt delen andaluziaban szuletett az unokam. itt nem ritka a 40-45 fok meleg sem. csak kremet ajanlott az orvos . nekem is van neogranormon ,csakis azzal kentem . a hintopor kiszaritja es kirepeszti a kis boret.neunk alkoholt nem ajanlottak. szerintem szaritsd meg jol es tegyel a kis tokaja ala jo nedvszivo papirzsebkendot es utana kendd be kremmel. mi ha mentunk babakocsivak es a kis fejecskeje elore aallt es jobban ossze ert a nyaka ,kiszaritott positorlokendot tettem a tokaja ala. remelem segitettem!
2012. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alkohol? Aki ezt javasolta, az próbálta már magának ilyen helyen az alkoholos vattát? Én is ordítanék, biztos vagyok benne.

Mi lett a vége? Hogy mulasztottátok el?

2012. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!