Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak csipoficamos babáknak...

Csak csipoficamos babáknak kell hordani terpesznadragot? És azt hogyan kell hordani? Többi lennt

Figyelt kérdés
4hetes a.babám és most voltunk csípő szűrésen és azt mondták hogy gyengébb a csípője mint kéne de csipoficam nincs javasolták a terpesznadragot. hozzateszem eddig a.babám polyaba volt amiért leis szúrt a doki hogy annak a.nyomát látja.

#szűrés #csípő #Terpesznadrag
2016. jún. 17. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Veszel egy terpeszpelust, és ráadod. Inkább most, mint nagyobb korában, amikor már jobban mozogna.

Igazából ez egy ilyen neylon szerű, patentos pelus. Én mindig a rugira adtam rá, tehát ez volt legfelül.

2016. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt body alá lehet tenni? Ebbe nem tud mozogni? Sosem láttam ilyet első babás vagyok. És a terpesz pelus es nadrág között mi a különbség?
2016. jún. 17. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt csípőficamos, de mégis kellett hordania. Egy jó tanács: a baba kényelme érdekében ne a gumisat vedd, hanem a Ricsi pelenkát:

[link]

Egy probléma volt vele, h a tépőzár mindig hozzám ragadt, ezért kötött felsőt nem vettem fel, mìg hirdta a kicsi. Sokat tornásztasd a lábát, az is rengeteget segít.

2016. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta hogy terpeszbetetes guminadragot kell venni de azt hogy kell raadni body alá vagy fele? Hogy.néz ki az?
2016. jún. 17. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az első lányommal kellett. 4 hetes korától hordta két hónapon át, utána már nem kellett.

Neki is laza volt mindene, "lötyögtek a lábai", mint egy rongybabának, amikor megszületett.

Lassan 9 éves, egészséges kislány.

A mi pelusunknak nem volt olyan vállig érő hevedere, csak mint egy normál pelus, olyan volt, én is vettem valamilyet, végül a védőnő adta azt kölcsönbe, amit aztán hordott a lányom.

Én először bőgtem, hogy biztos baromi kényelmetlen neki, de kiderült, hogy egyáltalán nem zavarja, és amikor sírt, akkor a hasfájás miatt sírt...

0-24 óráig rajta volt, gyakorlatilag a fürdést leszámítva mindig, illetve amikor hordozókendőbe tettem, akkor sem, de akkor eleve olyan tartásban volt a lába, az ortopéd doki mondta is, hogy olyankor nem kell.

2016. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami lemaradt:

Én a ruhák tetejére adtam, hogy ne törje, pirosítsa ki a bőrét, mert tök kemény az anyaga, és azért a lábait mozgatja.


A mozgásfejlődése emiatt egy picit később indult be, de ez nem baj, még így is a normális kategórián belül csinált mindent.

2016. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bella169 ***** válasza:

Orvosi műszerboltban lehet kapni. Kb 2000 ft. A ruhamérethez igazodik, tehát akkorát kell venned amekkora ruhákat hord.

Terpeszbetétes guminadrág vagy gumipelenka ugyan az.

Egy nejlonos pelenka, a lábak közt kemény szivacs kocka van ami kitartja a csipőjét a babának. Ruha fölé érdemes adni. Oldalt patentos.

Kb így néz ki élőben:

[link]

2016. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!