Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztásban kérném a...

Névválasztásban kérném a segítséget!?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk lesz, első baba.

A páromnak hát hogy is mondjam, semelyik név nem tetszik.

6. hónapban járok ezer "nevet" mondtam már neki,de mindenre talál vmi kifogást. (pl.: Ákos= Mákos, Ármin= Armin van Buuren dj, Csongor = Csokor és így tovább. )

Már leültünk nem egyszer átnéztünk nem egy nevet és nem tetszik neki semmi. A saját nevét se akarja adni.

Balázs volt ami még tetszett is neki de egyszer vhol látott egy névelemzést és azóta ez se jó.:/

A segítségeteket kérném, aki volt ilyen helyzetbe vagy vmi hasonló volt náluk is. Vagy neveket is írhattok hátha megtetszene neki vmelyik név.



2016. júl. 10. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Áruld el légyszi' a vezeték nevet is, mert sokat számít, mihez kellene igazodnia: ha a vezetéknév hosszú, akkor a keresztnév már rövidebb szokott lenni, vagy fordítva.


Másrészt akarjátok-e, hogy lehessen becézni, vagy éppen az ovodai, iskolai csúfolódások elkerülése érdekében, valami olyat szeretnétek, amit nehéz becézni...

2016. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvastasd át vele az adható nevek gyűjteményét. Lehet, hogy tud majd választani. Ha meg nagyon nem akar, akkor döntsd el te. A gyereknek név úgy is kell.
2016. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1-es a vezetéknév Kácsándi. És igen szeretnénk hogy becézhető legyen.


#2-es Köszi átnézzük, ha a szülésig se fog neki semmi tetszeni végül ugyis én fogok dönteni, de nem szeretném ebből kizárni csak az ő gyereke is.

2016. júl. 10. 14:39
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Kácsándi Máté

Kácsándi Zalán

Kácsándi Csaba


itt az idei legdivatosabb fiú-nevek:



[link]

2016. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem a nevekkel van gond, hanem a párod túl macerás. A helyedben afelajánlanék neki 5 nevet, hogy bálasszon azokból és kész, mivel nem állt elő névötlettel és mindet leszólja. Ha nem jó így sem, akkor azt mondanám, hogy választok én. Erre lesz ötlete, ne aggódj. :)
2016. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Marcell,Bence,Olivér,Ádám
2016. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Előző vagyok


Esetleg a Kristóf,Krisztián?

2016. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Attila, Péter, Gábor, Tamás - Ezekre én még soha nem hallottam csúfnevet. De szerintem a János is szép.


Ha a saját nevét nem akarja adni, esetleg valamelyik nagypapa, mondjuk a te édesapád neve is jó lehet. Akkor nincs értelme belekötni, a névbe, hiszen tisztelgés a családtag előtt. A nagypapá biztos nagyon örülne neki.


Vagy javasold, hogy legyen két keresztneve, egyet választasz te, egyet ő. A te választásodat mondd meg neki. Ha ő akar másikat hozzá, válasszon, ha nem tud, akkor az az egy neve lesz, amit te választottál.

2016. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Barnabás, Zsombor, Levente
2016. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

6os és 7es válaszoló vagyok


Bálint,Alex,Milán

2016. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!