Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne itt pár kérdés?

Lenne itt pár kérdés?

Figyelt kérdés

Babám 4,5 hós, még anyatejes.


1. A védőnő tanácsára elkezdtünk neki adni anyatejbe áztatott háztartási kekszet. 3 napja keztük el, negyed darabot. Mennyi idő után lehet majd növelni neki?


2. A hozzátáplálást is nemsoká elkezdjük. Szerintetek melyik a praktikusabb vagy jobb? Az üveges levek-pépek, vagy a gyümölcsök-zöldségek. Mert mi párommal néztük, hogy árban szinte ugyan ott vannak. Itt írhattok érveket-ellenérveket mindkettőröl vagy h kinek melyik vált be jobban.


3. Hány hónaposan lehet használni majd a sport részét a babakocsinak? Állítható háttámlásunk van. A mózeskosarat már kinövi lassan.


4. Milyen vitaminokat lehet szedni szoptatás alatt? Inkább hajra és körömre.


5. Már 2 hónapos kora óta nyálzik, keze a szájában, mindent töm a szájába. És kb 2-2,5 hónaposan voltak utoljára nehéz esténk. Fürdés után cicizik és egyből alszik. De pár hete volt h este csak sírt-sírt. Meg tegnap este is. Hogy ez az egy-egy nyűgös este a foga miatt lenne? Ha igen, miket lehet fogzásra használni?


Persze ami olyan kérdés, azt majd megkérdezem a védőnőtöl is.



2016. júl. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Anyatejes babánál fél éves kortól kezdődik a hozzátáplálás ha minden rendben van, addig mást nem kell kapnia. Más eset, ha nincs elég tejed vagy nem megfelelő a gyarapodása.


2. A hozzátáplálást napi pár kanál gyümölcslével vagy zöldséglével kellene kezdeni. Étkezés előtt kell adni, kb. egy héten át, ha nem okoz gondot, akkor lehet ugyanabból a zöldségből/gyümölcsből készült pépből napi egy-két kanállal adni. Hozzátáplálást étkezés előtt adjuk.


3. Ha önállóan tud ülni, akkor lehet ültetni.


4. Bármilyet.


6. Igazából semmi sem használ, de próbálni lehet gyógyszereken át borostyánláncig mindent. A fog áttörése előtti, egész nap sírós napok éjszakáján azért, hogy legalább éjjel tudjon aludni, érdemes nurofent adni, de persze ez is egyéni döntés.

2016. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minek a ht keksz?

Glutént nem legelsőnek kell bevezetni, és a ht kesksz egyébként is a legrosszabb opció hozzá mert tele van minden szutyokkal.


Miről beszélsz? Már elkezdted - nagyon helytelenül - a hozzátáplálást, hisz adsz neki mást.


Ha fekteted a sportban, használhatod.

Ültetni (120 foknál kisebb szöget bezáró ülésbe tenni) nem lehet, amíg nem tud ülni. Ezt lehet csak 10 hónaposan tudja majd.


6 hetesen már nyáladzott a kicsi, rágott mindent hónapokig, mégis csak 11 hónaposan lett belőle fog. Nyáladzás nem jelent semmit.

2016. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Én nem adnék még neki, főleg nem kekszet. Almával kezdtem, de 5 hónaposan. (Anyatejesnél 6 hónapot mondanak, most épp ez a legújabb ajánlás.)

2. Most szerintem jobb a friss gyümölcs, hiszen szezonja van. Én tavasz elején kezdtem, akkor persze megvettem egy csomó mindenből az üvegeset. Pl. sütőtököt most is megveszem.

3. Döntsd hátra a támláját a sportrésznek, úgy már használhatod.

4. Nem tudom, mik jók hajra és körömre. Én Supradynt szedtem, de nem pont erre, csak általános "erősítésre". A terhesség alatti vitaminokat is ajánlják a szoptatós szakaszban.

5. Minden baba elkezd nyálzani, ez életkori sajátosság, a gyerekorvosunk mondta. Lehet, hogy a foga kínozza most, de lehet, hogy nem. Fogzásra hosszasan nekem nem használt semmi. Ha már nagyon fáradt volt elalvás előtt, de csak nem bírt aludni, akkor a Dentinox nevű fogínygél segített. Lidokain van benne, rövid ideig zsibbaszt. Kb. pont addig, míg elalszik, ha már nagyon fáradt.

2016. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért mondta a kekszet, hogy mire odakerül h rendesen használok lisztet, hozzá legyen szokva, hogy ki legyen zárva a lisztérzékenység.
2016. júl. 19. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:

És háztartási kekszet javasolt, amiben van tojás és tej is? Hú... Elég meredek... Én még nem adnék neki.



A bébiételt majd kitapasztaljátok. A mi fiunk kapott ilyet is, olyat is. Ha mentünk valahova, akkor vittük az üvegeset, ha itthon voltunk, akkor főztünk neki.


Szerintem nekünk is ilyen babakocsi volt. Mi egy darabig úgy használtuk, hogy a mózeskosár nem volt benne és teljesen fekvő helyzetben volt az ülés. Akkor ültettük fel a babakocsiban, amikor már magától is tudott ülni, ez 4 hónapos korában volt


Fogzásra van ezerféle dolog, mindenkinek más válik be. Mi dentonix és dologel használtunk felváltva, illetve próbáltuk a viburcol kúpot.

2016. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!