Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sürgős! Mit csináljak babám...

Sürgős! Mit csináljak babám szemével?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos, pici korában 2x mosták át a könnycsatornáját, akkor mondták, hogy az a szeme mindig érzékenyebb lehet, ha megfázik...stb. Néhányszor már volt, hogy jobban csipásodott, de egy- két nap alatt elmúlt. Most tegnap óta szegénykémnek folyamatosan könnyes, váladékozik, reggelre is tiszta csipa volt, és ez a sok váladék teljesen pirosra csípte a kis szemecskéjét. Már kamillával mosogatom, meg cseppentgettem is Neki bele ma többször is (Okacinnal, amit még az átmosás utánra írtak). Aki esetleg volt már ilyen helyzetben, megírná, hogy hétfőig, amíg meg nem mutatom orvosnak, mivel kenjem, cseppentsek, vagy bármi? Vagy jó a kamilla?
2010. ápr. 17. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a gyerekorvos, h nem jó a kamilla, mert szárítja. pedig én is azt használtam rögtön. adott szemcseppet, az helyrehozta.
2010. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk ebben a cipőben 5 hónaposan.Először is a kamillázást hagyd abba mert allergizálhat mivel pollen van benne. Lehet allergiás rá és azért pirosodik a szeme. Lehetséges hogy kötőhártyagyulladás.

Nekünk a szemész orvos nem ajánlotta a kamillázást helyette langyosra hűtött forraltvízes törölgetést ajánlott.

Az is lehet hogy az okacin erre a problémára nem használ, szóval én azzal is leállnék.

ha van gyermekügyelet akkor vidd el holnap és mutasd meg dokinak, valamit csak ajánl aztán 7főn irány a háziorvos.

2010. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen , újszülöttnek is forralt vízzel kell törölgetni a szemét, viszont a kamillát nekünk a szemész orvosnő javasolta az átmosás után, tehát van aki ajánlja van aki nem... De lehet,hogy abbahagyom. A szemcsepp már máskor is segített, azért mertem próbálkozni vele. Szóval még mindig tanácstalan vagyok.....
2010. ápr. 17. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

eloszor is nagyon rosszul tetted,hogy engedted a beavatkozast.

ez egy elettani sajatossag,ami 1 eves kor korulre kell,hogy oldodjon,utana merulhet fel az atfecskendezes lehetosege

a kamilla szaritja a bort(viszont a pollenje nem allergizal,ez butasag)

a szemcsepp 10 naptol max 6 hetig lehet felbontva,utana lejar a szavideje igy azt mar nem szabadna cseppenteni

a leirtak alapjan en is kotohartya gyulladast feltetelezek,nem pedig elzarodast

mivel a tartos gyulladas latasromlast eredmenyez,zert inkabb vidd el surgossegire, kap megfelelo cseppet,ne rizikozz vele.

egy medica a tengeren tulrol

2010. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én irtam azt hogy a kamilla allergizálhat.

Nem tudom hogy ez a medika mit tanul a tengerentúlról de mi épphogy csak nem csúsztunk le a 6 hónapos korról amig ezt a beavatkozást el kell végezni ugyanis 6 hónapos kor után sajnos meg kell műteni a baba szemét. (POTE)

Ezt a cikket bemásolom mert NEM butaság az allergia. Nem is értem hogy irhat ilyet egy medika??


Jó tudni!


Az arra érzékenyeknél még a kamilla is allergiás tüneteket válthat ki. A szeszkviterpén-tartalom miatt előfordul, hogy a kamilla virágzatából készült szerek használata allergiás bőrreakciót vált ki. Ilyenkor nem szabad tovább alkalmazni a növényt. Különösen vonatkozik ez szemgyulladások kezelésére.

Sokan kedvelik a kamillateát, azonban sok babánál allergiát okozhat. Ezentúl külsőleg a bőrt, belsőleg a bélrendszert is szárítja.

2010. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Neee, csak kamillateat ne, azzal fokozod a fertozeset! nem szabad valadekozo szemet kamillateaval torolgetni. Tobrex szemcsepp, de jobb orvost kerdezni rola.
2010. ápr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Reggelre sokkal jobb lett a szeme, már nem váladékozik és nem is piros. A kamillát az utóbbi időben annyira tiltják, régen meg csak azzal javasolták a szem törölgetését..., na mindegy. A medicanak üzenem, hogy itt Magyarországon nagyon sok kisbabának átmossák még pici korában a könnycsatornáját, az egyik válaszoló nagyon jól megfogalmazta, hogy miért. Mindenféle szemcseppet írtak Neki, és semmi sem használt, jobb lett volna, ha szenvedünk egy éves koráig, és hátha még a látása is rámegy? Hétfőn viszem dokihoz, szerintem ez nem kötőhártyagyulladás. Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 18. 10:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Azota hogy van a baba? Voltatok orvosnal?
2010. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, azóta semmi baj nincs a szemével, úgy tűnik, ez a probléma visszatérő lesz nálunk, így a körzetihez nem vittem, hanem időpontot fogok kérni a szemészetre, ott talán érdemben többet tudnak mondani. MInden jót!
2010. ápr. 22. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!