Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoktak popsikrémet...

Meddig szoktak popsikrémet használni?

Figyelt kérdés
Már majdnem hét hónapos a baba, eszik szilárdat is és ettől jobban összeállt a széklete. Azt tudom, hogy jobban is csípheti a popsit, mint az anyatejes kaki, de nem elég csak akkor krémezni, amikor kipirosodik?
2007. nov. 16. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha mindig bekened akkor nem fog kipirosodni,de ez rád van bizva hogy látod jobbnak.

Én sem kentem állandóan mikor már ennyi idős volt a babám!

2007. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A popsikrémet azért találták ki, hogy amíg pelusba végzi a dolgait a baba megvédje az érzékeny bőrét. Ha nem kened be, az = azzal, hogy nem előzöd meg a kipirosodást, kidörzsölődést, kiütést, stb....

Megvárod amíg kellemetlenséget okozol a babának?

2007. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, azzal kiegészítve, hogy természetesen minden pelenkacserénél meg kell tisztítani a baba popsiját és be is kell kenni. Képzeld el, hogy egész nap pelenka van rajta, jobb esetben szárazon, de az is dörzsöl, hát még ha van benne valami, és nem rögtön cseréled ki. Az meg csíp, meg ilyenek. Gondolom nem lustaságból szeretnéd kihagyni a krémezést. Tehát amíg pelenkás addig feltétlenül kenni kell. A baba érdeke.
2007. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét hónapos baba már nem kakil csak egyszer általában egy nap.Ha ki van cserélve a pelus nem csipi ki semmi!A eldobható pelenkák rögtön beszivják a pisit,úgyhogy nem kell ennyire szigorúan venni ezt a krémezést mint a 2.ill.3. hozzászóló tette!

Nekem 3 gyerekem van és 7-8 hónaposan már én sem kenegettem állandóan csak minden második,harmadik pelenkacserénél meg persze éjjszakára.Soha nem volt még piros sem a fenekük nemhogy felmaródva!

2007. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kentem a popsijukat semmivel. 2 gyerkőzöm van, és soha nem volt piros a fenekük. A pisi beszívódik a pelusba a kakiban meg nem kell bennehagyni a gyereket.

Lemostam vagy letörölgettem (attól függően, hogy mi volt) és kapott tiszta pelust. Ha úgy láttam volna, hogy kipirosodott akkor belkentem volna. Nekünk szupejó volt a gyógyszertári popsikrém amit a dokinéni adott. Főleg a kezemet ápoltam vele meg a kisfiam bőrét (nem a pelus alatt) ahol láthatóan száraz volt. :(

Hozzátesem, mindenki úgy kenegeti a babát, ahogy ő a legjobbnak tartja! Nincs erre ólomszabály.

2007. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Én is addig kenném, amíg pelust hord. Eszembe sem jutna előbb abbahagyni, de hát mindenki maga neveli a gyerekét..
2007. nov. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én már nem kennem minden peluscserénnél a 8hónapos lurkom popsiját,csak napi 1x kakil és sürün cserélem a pelust amugy is,szerintem felesleges állandoan kenyegetni mert igy nem szelözik a kicsi böre és hamarabb kipatog/pirososdik.Mi sudocremet használjuk,kaki után és este meg reggel,többször nem.és igy is gyönyörü egészsége a popsija...de te döntöd el....
2007. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!