Mit tegyek? HELP

Figyelt kérdés

Nos, van egy 10 hónapos babám. Most jutottam arra a pontra h jó elég ez így nem mehet tovább változtatni kell! Hogy mi a bajom? Az, h

1. Esténként nem alszik ,ordítva felkel kb 10-szer

2. Semmiféle játék nem érdekli ,pedig rengeteg játéka van csak kézben akar lenni de így nem tudom elvégezni az itthoni munkát

3. Teljesen kivagyok idegileg ,szellemileg,testileg ,lelkileg. Úgy érzem nem bírom a farkcsontom annyira fáj h ülni nem tudok, a hátam meggörbült, nem adok magamra semmit,nem tudok szépen öltözni ugyis koszos lessz meg mindek is ha alapból úgy nézek ki mint egy drogos nő. Kialvatlan szemek.

4. A férjemmel a kapcsolat egyszóval szar. Mivelhogy nem tudok vele foglalkozni mire a baba alszik addigra örülök h én is alhatok s erőm sincs hozzá. Nem beszélve arrol h önbizalomhiány is van a hasam full nagy még mindig kb mint egy 5hós terhes ,csíkos stb...

Egyszóval tudom h van fogzás es stb segitsegem nincs egyedul vagyok egesz nap!

Irjon valaki aki hasonlo helyzetben van/volt!!!

Nem kerek negativ kommentet mert annak csunya szoveg fog visszamenni nem vagyok jo idegi allapotba tehat nem szeretnek olyat olvasni!!! Hogy tudnék változtatni????


2016. okt. 8. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. Kezet foghatunk!! :/
2016. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos, hasonlo a helyzeted?:/
2016. okt. 8. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen helyzetben, és akkor az kellett volna, hogy valaki jól felrázzon, és rám ordít, hogy "Szedd össze magad Kisanyám!!!!!"

Szóval nem negatív értelemben, de tényleg szedd össze magad! Ha nincs segítséged, és a férjed sem tudja kivenni a részét a háztartás vezetéséből, és a baba körüli teendőkből, akkor fogadj egy bébiszittert pár órára, menj el otthonról, és csinálj, amit akarsz! Lelkiismeret furdalás nélkül, mert igenis szükséged van rá, hogy legyen egy kis "énidőd", mint minden más normális embernek!

Amúgy segít a férjed? Mert a leírásodból nem derül ki. Mert ő is ugyanúgy felkelhetne időnként az ordító gyerekhez pl...

Nem várható el senkitől, hogy segítség nélkül Legyen egyszerre tökéletes anya, szerető, feleség, és még sorolhatnám.

2016. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ölbebaba volt. Még most is, ha hisztis/nyűgös. Nekünk sincs nagyon oda a játékokért, de egy régi számítógép egérrel elvan. Imád dobozokban kutatni, kipakolni. Tükörben is szeret nézelődni. Ha nem akar játszani, akkor beteszem az autósülésbe, és gyerekeknek való meseklippet néz, de ilyen szerencsére heti max 1x van. Van még egy fisheres formabedobója, azt is szereti pakolgatni, de még nem használja rendeltetésszerűen. Matatófalat érdemes kipróbálni, azzal is szeretnek játszani. Miután kimegyek a szobából, mindig pityereg utánam, de aztán játszik. Jaj, most jutott eszembe, hogy ilyen tili-toli cuccot is szeret maga előtt tologatni, de csak akkor használja, ha szem előtt van. Éjszaka nekünk is sokszor felkel, én magam mellé vettem, így nem annyira fárasztó. Jobb ötletem nincs sajnos. Hasadra vegyél bőrradírt, meg feszesítőt. Babával együtt is tudsz tornázni, és így 2 legyet is ütsz egycsapásra! Kitartás, a kamaszkor rosszabb lesz! :)
2016. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4.es vagyok.

Ne hagyd el magad, mosolyogj sokat, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy szívből fogsz mosolyogni.

Nekem is vannak néha ilyen időszakaim, mikor az ágyból nem lenne kedvem kikelni, bőghetnékem van, de elhatározom magamban, hogy márpedig felkelek és elvégzem a dolgokat.

Férjedet kérd meg, h napi minimum egy órát legyen a babával, te meg addig szépítkezz, csináld meg a hajad stb. Az önbizalmad is vissza fog térni.

Ha a baba végképp nem marad el a játékaival, akkor próbáld ki a kendőt. Remélem, hogy tudtam segíteni!

2016. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e rá lehetőséged, de nem tudsz más anyukákkal néha-néha találkozni, akár csak arra az időre, amíg sétáltatod? Az is sokat számít, ha csak beszélni tudsz felnőtt emberekkel. Vagy egyszer-egyszer elmenni ilyen baba-mama foglalkozásra, játszóházra, úszásra vagy bármire, ami kikapcsol? Lehet, hogy már a babádnak is szüksége lenne társaságra és le is fárasztaná.


Nekem halál volt, mert olyan elszigetelt helyen lakunk, hogy a közelünkben csak egy kisbolt van, de se üzlet, semmi, bármit akarok a központba kell bemennem 1 óra sétára (nem vezetek sajna), és ezt a 3 órát (1 óra oda, 1 óra vissza és 1 óra ottlét) nem tolerálta a fiam. Szóval én ezért is bírtam nehezen. Most már jobban lehet vinni. 15 hónapos. Viszont még mindig kel többször éjszaka és cicin alszik el (tudom, az én bűnöm!, de ez van).

2016. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek amiket írtatok úgy érzem nemcsak én vagyok ebben a helyzetben. Egyébként mintha csak az én babám lenne a tietekhez nagyon hasonló a tükörnél is játszik ,mesét néz ,sír utánnam és ő is imádja a ki-be pakolós dolgokat és a babakocsit tokogatni (miközben fogom) . Volt egy barinőm aki teherbe esett és ennek én örültem mondván, h segíthetek majd neki a tapasztalataimmal és a baba dolgokat megbeszélni vele. De ő már elpártolt tőllem tehát nem nagyon van akivel ezt megbeszéljem. A férjem persze segít ahogy tud éjszaka is felkel pláne mikor beteg is volt a baba de hiába a segítség egy óra hossza szerintem nemsok a kikapcsolodásra itt min. 1 hétre lenne szükségem h teljes mértékben erővel tudjak utánna nekilátni mindennek persze ez lehetetlen 1 hét :D
2016. okt. 8. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Néhány apró trükk:

-olyan ruhát hordok főleg, amit nem kell vasalni

-ha nincs rend, akkor is kimegyek a gyerekkel játszótérre vagy sétálni- lényeg, hogy legyünk levegőn, és lehetőleg beszélhessek felnőtt emberrel is néha

-időnként megkérem anyukámat, hogy vigyázzon a kicsire

-alább adtam az igényeimet- kevesebb elvárás önmagammal szemben- több önbizalom

-hasadat még most is leszoríthatod, bár én szülés után rögtön megtettem, plusz jó tornázni is, napi 10-15 perc is számít

-néha csinálj valami olyat, ami jólesik: egy fagyi vagy süti, veszel egy kis cserepes virágot- ha jobb a kedved könnyebb átvészelni a nyűgös időszakot

-pár perc telefon beszélgetés egy barátnővel vagy a férjeddel napközben szintén átlendíthet


Hidd el ez idő is elmúlik.

2016. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :| próbálom hozni a legjobb formám
2016. okt. 9. 19:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!