Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is igy van ezzel? Meg fog...

Más is igy van ezzel? Meg fog változni?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam,és pici korától ha elaludt max fél órát aludt egy huzamban..

Most pontosan nem tudom,hogy mikortól de elég rég óta van,hogy amikor letelik a fél óra olyan sírással kel. Felveszem vagy visza ringatom vagy figyelem elterelő hadművelettel próbálom vigasztalni. Ha vissza alszik kb 30-40 perc után ugyszit úgy sir.

Este is elalszik kb olyan 9-fél 10 fele s rá egy két órára nyeszereg. Próbáltam hagyni,hogy lássam mi lesz de nem alszik vissza csak ha fel veszem vagy simizem a hátát esetleg iszik egy kis vizet..éjjel is többször fel ébred. A fogai is jön a hetegben jött ki a felső két őrlő foga az éjszakai sírását erre fognám..akkor Napközben is ezért sir? Egyszer alszik de van hogy 2x mert olyan rövidet alszik.

Elnézést ha egy kicsit össze vissza irtam,remélem a lényeget megtudjátok.



2016. nov. 4. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A kislanyommal is ugyanezt csinaltam. El kell fogadni, hogy vannak joalvo es rosszalvo gyerekek, ok a rosszalvoak fogzas ide vagy oda. Masfel-ket eves kora korul kezdett jobban aludni, amikor mar csak egyszer-ketszer kelt fel. 2,5-3 eves kora korul mar teljesen jol aludt, vegigalaudta az ejszakat, nappal is 2-3 ora.

Most viszont a kicsi masfel eves es vele ejszakazok, egy ejszakat sem alszik at, hihetetlen mar szamomra es varom en is, hogy valtozzon a helyzet, mert mar a kimerules jeleit mutatom, zsibbad a kezem-labam, szur a mellkasom. 3,5 eve ejszakazok a ket gyerekkel...

Kitartas! Egyszer biztosan jobban fog aludni!!

2016. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.remélem mert már tényleg olyan vagyok mint egy zombi. Eleinte egyedül voltam mert a férjem külföldön dolgozott. Most jutottam el oda,hoy azt mondtam elég ithon a helye. De most egy gyerek + apa nehezebb de legalább mikor látja nem birom át veszi.

Neked is sok erőt és kitartást hamar elrepül az az idő is.

Én is varom már hogy legalább 8 órát aludjak egyhuzamba 😊

2016. nov. 4. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ugyanilyen volt. 15 hónapos koráig rettenetes alvó volt. Most 20 hónapos. Ugyan így, este letettem, fél óra múlva már keservesen sírt. Általában önkívületi állapotban, azt sem tudta hol van, csak sírt vigasztalhatatlanul. A férjemmel már annyira kimerültek voltunk, hogy nem láttunk napközben sem a fáradtságtól... Egyik este már nem bírtam tovább, sehogy sem tudtam megnyugtatni és befektettem a mi ágyunkba (tudom, sokan most felhördülnek), és a kislányom reggelig egy mukkanás nélkül aludt. Nem szerettük volna "elrontani" ezzel, hogy vele alszunk, de azóta legalább tudunk rendesen aludni. A férjem vett egy egyszemélyes heverőt, amit betettünk a fal és a mi franciaágyunk közé (hogy ne essen le) és a kicsi azóta 15 hónapos kora óra azon alszik.

Tudom, mi a véleménye egyeseknek rólunk, de mi így is inkább az alvást választjuk éjjel, mint a síró gyerekkel ide-oda sétálgatást.

Az első hetekben annyira furcsa volt, hogy éjjel csend van és nyugalom, hogy nem akartam elhinni. Állandóan felébredtem, hogy hogy lehet, hogy nem hallok sírást. Helyette ott szuszogott mellettem békésen a gyerek. Megváltás volt ez az ötlet.


Ti most hogyan alszatok? Lehet rajtatok is segíthetne ez.

2016. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a szomjúság kelti, lehet, hogy picit száraz a levegő nálatok, nem? Persze tudom, hogy ezer mas dolog is állhat a háttérben :) csak szemet szurt, hogy azt írod, iszik ha felkel es akkor vissza tudod altatni. De simán lehet h tenyleg csak a fogai bántják vagy pl az en 16 hónapos kislanyomnal most erősödött fel nagyon a szeparacios szorongás, talán a tiédnél is mostanság kezdődik ez igazan, és ez okozhat rossz almokat. Biztos, hogy csak átmeneti! Kitartás :)
2016. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintugy. Elso gyerekem 3-4 eves kora felevaludta at az ejszakat. 10hosan mar csak egyszer aludt masfel orat. Ha jott a foga, fajt a hasa, vagy barmi volt akkor 1-2orankent keltem hozza. Masodik szinten. 3honapos 2x20-30percet alszik napkozben. Ejszaka 3szor kel.

En is mar a veget jarom az eromnek. Se este, se nappal nem tudok pihenni...

2016. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3# hát nálunk ugy van hogy 1x 2x még felkelek utána ide teszem közénk. 😅

Sajna meg kicsi ágyunk van igy vagy én alszom el a nyakam vagy a férjem.

Szeretnénk mi is egy francia agyat venni..és kipróbálom majd ezt az egyszemélyes agyas trükköt köszönöm.


4# lehet száraz a levegő van egy kis edénybe viz a radiátoron de kelene nézzek egy párásitót.


Köszönöm mindenkinek megy a zöld kéz

Az éjszaka elég tűrhetően aludt egyszer ébredt olyan fél 1 fele és 3 kor mert éhes volt,lefekvés előtt keveset evett..s reggel 7 kor kelt.

2016. nov. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!