Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek a babájának alsó...

Van akinek a babájának alsó állkapcsa a felsőnél rövidebb?

Figyelt kérdés
Szeptemberben született babám 10/10 es Apgarral. A terhességgel minden ok volt kivéve hogy a 18. Heti uhn plexus cisztát láttak. Akkor magzatvíz mintavételt javasoltak. Én az Istenhegyibe mentem Dr. Hajdú Krisztinához aki megvizsgálta a babót, majd nem javasolta a mintavételt, mert nem látott eltérést. Babám úgy született,hogy az alsó állkapcsa a felső mögé zár. Retrognathianak vagy micrognathiának nevezik legalábbis a neten ezt találtam. Sem a kórházban nem mondtak semmit, sem a gyerekorvos, sem a védőnő. Sőt a gyerekorvosnak és a védőnönek én szóltam észre se vették. Lényegében én vettem észre már a kórházban. A babámnak nincs táplálási problémája 3150 el született, 3010grammal jött haza most 6 hetes és 4500 gramm. Azt szeretném tudni van e akinek így született a babája és nem vikt semmi egyébb baja, mivel ez a tünet általában bizonyos szindrómák velejárója. Én meg hetek óta stresszelek. A gyerekorvos csak annyit mondott se cumi se cumisüveg. Természetesen ezeket amúgy is mellőzöm. Ki mit tenne a helyembe hová menne megnézetni?
2016. nov. 4. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Légy szíves, mutass egy képet róla oldalnézetből.
2016. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én nagyobbik fiamnak is ez van/volt, mellé Pierre-Robin syndroma jo nagy szájpadhasadékkal. Most 4.5 éves, 7 hónaposan operálták. Minden rendben. Még mindig kisebb az alsó állkapcsa de sokat nőtt már, majd ha jönnek a maradandó fogak speciális fogszabályzót fog kapni, melytől előrébb fog jönni az állkapocs. Ugyanis fog problémákat okozhat, mert a kisebb alsó állkapcson kevesebb a hely a fogaknak, igy azok csúnyán torlódni fognak. Már a kicsi tejfogak is.

Ennek is van több fokozata. A Mi fiunkon amugy alig látszik a kisebb áll. Ez lehet örökletes ha a családban van kis állkapcsú vagy hátraharapása valakinek. Lehet szindróma részjelensége is. Érdemes megnézetni alaposan fül -orr- gégésszel,,hogy kizárják a hasadékot, mert annak is több mérete van, vannak ún. Rejtett hasadékok . SUBMUCOSUS-nak mondják és nem látszik csak később komoly beszédhibát okozhat. Nem megijesztésből írom, csak jobb kizárni. Legjobb esetben csak ezt örökölte h kisebb az álla, ennyi. Valakinek a füle vagy az orra nagy. A másik gyerkőcöm teljesen egészséges, de szellemileg a kis állú fiam is teljesen rendben van.😊

2016. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok megnézetem fül orr gégésszel. Nem is tudtam hogy lehet esetleg hasadéka. Képet hogy kell feltenni ide? Remélem vele sem lesz semmi komoly gond. Egy biztos teljesen jól tud szopizni és senki nem is vette észre csak én.
2016. nov. 4. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiamnak ez volt, semmi más baja nincs. Nem okozott gondot, csak a szopási technikája nem volt az elején tökéletes, mert az alsó ajkát nem tudta kifordítani. Most 1 éves, tökéletesen egészséges, és szopizik is még. Már sokkal arányosabb az arca, az alsó állkapocs majdnem hozzánőtt a felsőhöz.
2016. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerek egy ilyen kisfiut.

En is ful orr gegeszhez vinnem, valami ertelmesebbhez.

2016. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!