Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás? Az első két fognál...

Fogzás? Az első két fognál nem tapasztaltam. Kevesebbet eszik, amit eddig szeretett (pld. Gyümölcspürék) most nem eszi meg már kb.3 napja.

Figyelt kérdés
A főzelékekből is inkább a darabosabbakat eszegeti. Vagy esetleg létezik, hogy megváltozik az ízlése 9 hónaposan? Eddig simán bevágott kb. 160 gr (1 üveg) gyümit délelőtt - most 1 kanál után elfordítja a fejét. Nézzek új ízeket - vagy hagyjam néhány napig? Adok helyette délelőtt is főzeléket...ennie csak kell... Így is kevesebb 10 dkg-mal mint 1 héttel ezelőtt :( Tapasztalt vki már hasonlót? Szóljak a dokinak, hogy fogyott a babám - vagy ez még "természetes" velejáró lehet?
2010. máj. 2. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetes velejárója. Egyébként a doktor szerinted mit csinálna vele, megetetné ő helyetted? Esetleg étvágygerjesztő bogyókat írna fel gondolod? Szerintem nem. Enyém hónapokig nem evett rendes kaját ebédre. Azt add neki, amit szeret és nem kell tuszkolni, ha egy étkezés kimarad nem a világ, majd eszik a következőn. Egyébként a felső fogakat nagyon megszenvedik a picik sajnos.
2010. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én babám is csinál ilyeneket, 10 hónapos. folyamatosan jönnek a fogai, ha ez jobban megviseli, alig eszik, felét-harmadát mint egyébként. és van olyan többször, hogy kimarad egy étkezés, mert nem hajlandó enni. lényeg, hogy igyon, mert a folyadék kell, ha egy-egy kaja kimarad, nem olyan nagy baj. és ne hetente nézd a fogyást-hízást hanem havonta. van aki stagnál 1-1 hónapot.
2010. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Enyémnek egyszerre sok foga jön és -így hidd el ahogy írom - több mint eg hete nem evett olyan kaját amit kanállal adtam volna. Csak üres kenyér, pár falat keksz, és csak tápszer,tápszer, tápszer, ez megy egy hete éjjel-nappal, minden étkezésre :((((((((

14 hós...

2010. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az én 14 hósom súlya fél éve ugyanannyi mert ha hízik is utána jön egy fog és visszafogyja, majd megint hízik. így jojózik. most megint nincs 8 kiló.!!!!!
2010. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Nem, én sem gondoltam, hogy a doki megeteti helyettem - ezért kérdezem, hogy ez a fogzás velejárója e - vagy maga a fogyás egy olyan jelenség, amit azért jelezni kell a dokinak. Most reggelre, át is törte egy pici ponton a kis felső foga - remélem jön vele az étvágy is :)
2010. máj. 3. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!