Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikum egy hónapban...

Antibiotikum egy hónapban kétszer?

Figyelt kérdés

A fiamnak egy hónap alatt kétszer írt fel antibitikumot az orvos. Mindkét alkalommal piros volt a torka és csorgott az orra, első alkalommal be is lázasodott.

Első és második alkalommal is 10 napra írta fel probiotikummal.

Miután befejeztük az első kúrát, eltelt 1,5 hét és a fiam újra megbetegedett és újra antibiotikumot írt fel. Különösebb vizsgálat nem volt, szerintem nem tudhatta,hogy vírusos vagy sem.

Most két napi antibiotikum szedés után a fiamnak hasmenése van és étvágytalan. Első alkalommal nem volt ilyen.

Megmondom őszintén egyáltalán nem vagyok antibiotikumpárti, de közben ott van bennem a félsz és a felelősség, hogy milyen alapon bírálom felül az orvos döntését. Mégis egy hónapban kétszer antibiotikumot adni? Mi lesz így az immunrendszerével? És a tél is hosszú...


2017. jan. 2. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
A fiam 11 és fél hónapos.
2017. jan. 2. 18:44
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
őszintén szólva nekem már az fura hogy 10 napra írja fel... ha megy a hasa beszélj a dokival hogy add-e tovább, volt hogy én akkor abbahagytam, sőt olyan is amikor felülbíráltam az orvost, bár tény hogy akkor nem a saját orvosunknál voltunk mert szabin volt... én hiszek az anyai megérzéseimben :)
2017. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Beszélj a dokival!

Milyen probiotikumot adsz? A Normaflore nem ér semmit, Enterolhoz sajnos még kicsi, 2 éves kor alatt szerintem a Protexin restore a legjobb.

2017. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Elgondolkoznek az orvos váltáson...11honaposnak ezekre a tüneteket ennyi AB szerintem nem normalis...
2017. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!