Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a baj? Annyira...

Velem van a baj? Annyira elegem van mar a gyereknevelesbol. Hogyan tudnam elvezetesse tenni a mindennapjainkat? Hogyan lehetne ugy megbirkoznom a mindenapokkal, hogy ne csak kinlodas legyen az egesz?

Figyelt kérdés

Nehez terhesseg nehez szules utan en a babazasbol csakis a nehezet kaptam. Mindennel kinlodtunk. Alvas etetes minden nehezen ment es most is nehezen megy.

15 hos a lanyom de mar nagyon nehezen birom, hogy nekunk csak a neheze adatik meg. Mas baratnoimnel azt latom, hogy a gyerek el van mosolyog eszik alszik.

A lanyom alig akar enni, mindenert sir, nem lehet tole semmit csinalni. Semmi nem jo es nem eleg neki amit teszek. Allandoan borul a napirend. Egyszer reggel 8kor kel es este 8kor fekszik. Aztan borul valami es reggel kesobb kel majd este kesobb fekszik. Most ott tartunk, hogy ejjel ejfelkor fekszunk es delbe kelunk. Minden nyuglodes. Most is altatnam mert hulla faradt latom rajta de csak vergodik.

Annyira tanacstalan vagyok es ketsegbeesett.

Baratnom egyidos gyereke mellett egyetemre jar.. na en meg meg furdeni se tudok elmenni csak ha vegig hallgatom, hogy ordit kozbe.


2017. jan. 16. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, kitartás. Most neked kell erősnek lenned, egy kicsiért vagy felelős.

Most olyan, mintha soha nem lenne vége ennek az időszaknak, pedig igen.

Én is így éreztem, és utólag rájöttem, hogy azzal nehezítettem meg a dolgom, hogy a gyerek mellett ugyanúgy akartam minden mást csinálni (háztartás, vásárlás...), de mivel nem volt rá időm és többször kellett félbeszakítanom, kudarcnak éltem meg, feszült lettem, amit a gyerek is érzett.

Ha magasról teszek mindenre, és nem akarok megfelelni mindennek, akkor könnyebben egymásra hangulódunk, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabvak lettünk volna a babával már az elején.

2017. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

En megertem a 4 hos baba anyukajat is. Sokat olvastam errol a neten .

Ez onnan ered h 100% meg akarunk felelni. Jol akarjuk csinalni. De nem csak ez van a hatterben. Sokkal inkabb az, hogy vege az eletunknek, mar nem en vagyok hanem mi. A baba es en. Nincs ido semmire nem tudok pihenni aludni ellenni csak ugy a gondolataimban. Es ez egy ido utan rombolo hatasu. Kieges fenyeget minket

Mondjuk vannak azok az anyukak akik 6 hetes korban moziba mentek persze baba nelkul. Akik hajat hosszabbittatnak talpig sminkben mukorommel frissen szolizva elnek a 4 hos babajuk mellett. De kerdem en? Hogyan?

Mikor?

En a lanyom 2-4 hos koraban fel se vettem a nappali ruham, vegig pizsibe maradtam mert tudtam hogy kb furdeni nem lesz idom.

Megertelek 4 hos baba anyuakaja es kitartas! Probalj meg beszelgetni mad anyukaval akik hasonlot elnek meg mert tapasztalat h ilyenkor nem jo a szuperanyukkal beszelgetni mert csak rosszabbul fogod erezni magad.

2017. jan. 17. 12:25
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is hasonló a helyzetem, bár azért a tiednél könnyebb. A kisfiam 9 hónapos, és talán most kezdünk egyenesbe jönni...


Nekem a hozzátáplálás segített valamennyit, az ad egy ritmust a napnak. Enni hol jól eszik, hol nem, eleinte rágörcsöltem erre is, de mostmár úgy vagyok vele, ha nem eszik sokat reggelire, akkor majd eszik tízóraira, ha akkor sem, majd ebédre stb., szóval nem hagyom sokat vergődni. (Ha nem eszik, megkínálom vízzel, esetleg más kajával, ha az sem kell, kicsit hagyom játszani, aztán max. 20 perc múlva újra próbálkozom, ha akkor sem kell, akkor ennyi volt).


Ami még segít, az a rendszeres séta, minden délelőtt megyünk (kivéve ha épp az időjárás nem engedi). Persze ezzel is sok hercehurca volt az elején, főleg az öltöztetéssel...de mostanra megvan, hogy kb. mi az, amit enged magára adni. Ez egy kicsit vékonyabb kezeslábas, de jól betakarom, lábzsák is van, így nem fázik meg. Általában el is alszik, akkor van egy kis nyugtom, ha tehetem, elmegyek a kedvenc kávézómba, és ott a teraszon iszom egy kávét, közben netezek a telón.


Igyekszem délután is elaltatni, nem könnyű, de ha akkor is alszik, akkor nyugisabb lesz az este. 5 után nem hagyom aludni. Fürdetni úgy szoktam, hogy kb. 3 óreára legyen a délutáni ébredéstől, hogy ne fáradjon túl, de már legyen álmos. Előtte hagyom kimozogni magát. Kb. 1 órával fürdés előtt megszoptatom, hogy lenyugodjon (a szopi ellazítja és megnyugtatja). Így elviselhetőek a napok. Kivéve, ha épp valami durvább fogzás van, de az mondjuk 1-2 nap szokott lenni, akkor azt túl kell élni.

2017. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem ertem mit kell lepontozni? Az 13as valaszolo nagyon kedves es segitokesz. Mindegy is ezt a lepontozast sose fogom megerteni. Hogy valakiknek ez legyen a fetise...

Kedves 13as! Igazad van, ezek a dolgok segitenek. Csak en mikor eltervezem, hogy csak azert is megyek setalni, akkor bejon a minusz 18 es leesik a hatalmas ho. Es olyan helyen lakom, ahol babakocsival nem tudok kozlekedni. Ez igy kilove..

Eltervezem, hogy fogok jarni fodraszhoz kozmiba, hogy dietazni fogok de mindig kozbe jon valami. Foleg az en altalanos kimerultsegem nem segit a helyzeten 😕

2017. jan. 21. 11:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!