Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem mintha a gyerekem...

Úgy érzem mintha a gyerekem nem az enyém lenne miért?

Figyelt kérdés
Olyan fásult vagyok nem érzem azt a nagy szeretetett amit más anyák mondanak. Szégyellem magam érte de azt érzem,hogy nem az én babám. Pedig jó gyerek, alszik, nem sírós. Volt valaki ilyen helyzetben?
2017. márc. 15. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

szerintem rengeteg friss / viszonylag friss anyukanak megfordul ez a gondolat a fejeben, csak nem mernek rola beszelni senkinek.

varj meg egy kicsit, probald kipihenni magad, legyen valami rendszeres programod akar a babaval, akar a baba nelkul is, pl baba-mama klub, vagy valamilyen sport, tanc, baratnos fecseges...stb. amint kicsit nagyobb lesz a baby, jobban fogsz tudni vele mit kezdeni. ha nem akar elmulni az erzes, akkor viszont keress fel orvost. :)

2017. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%
Édesanyám ugyanezen ment keresztül, mikor megszülettem. Beletelt egy kis időbe, de teljesen elmúlt. Nagyon jó anya-lánya kapcsolatunk van, szeretjük egymást, minden rendben. Szerintem semmi ok az aggodalomra.
2017. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi idős a babád?
2017. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Az első vészhelyzetig így fogod érezni, márha egyre gondolunk.


Ha arra gondolsz, hogy talán elcserélték, nem lehet a te gyereked, akkor nem tudok segíteni.


De ha csak szimplán idegen az érzés, vagy nincs, akkor nyugi, be fog kapcsolni, ha egyszer gond lesz, úgy fogod érezni, mintha belepusztulnál. Lehet az, hogy véletlen beveri a fejét és óriáspukli lesz rajta vagy magas láza lesz, vagy megremeg/megrándul valamije, esetleg leesik valahonnan. Be fog kapcsolni az anyaösztön.


Azt látod, hogy hasonlít rád? Sokat segít, ha észreveszel rajta valamit. Köröm, lábujjak, orr, szemforma, hajszín.

2017. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen nekem is olyan érzésem volt.lassan kezd elmúlni.nekünk még csak a séta a program de szeretnék eljárni társaságba.

Egy hónapos kisfiú.

2017. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két teljesen más dolgot írsz,az hogy nem érzed azt a nagy szereteted amit vártál,fásult vagy stb, az lehet szülés utáni depresszió is.

De az ,hogy úgy érzed,hogy nem tiéd a gyerek,az teljesen más kérdés.

2017. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

" szerintem rengeteg friss / viszonylag friss anyukanak megfordul ez a gondolat a fejeben, csak nem mernek rola beszelni senkinek. "


Ennél nagyob igazságot le se írhattál volna!

2017. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Az enyem 6 honapos es mostanaban kezdett elmelyulni a kapcsolatunk. Anyukam azt mondta fel ev korul jon ra az ember h mennyire szereti.

Persze lelkiismeret furdalasod van, mert a tokeletes instaanyukak biztos jobban csinaljak, meg az idezetes kismamas facebook oldalon olyan idezeteket olvastal, ami alapjan a fogantatas pillanatatol ugy kell imadnod a gyereket mint egy istenseget, es a puszta gondolatatol is el kell bognod magad a meghatottsagtol minden masodpercben.

Az nem ugy van, hogy megszuletik es onnantol lubickolsz a szeretetben. Nehez idoszak ez mindkettotoknek. Es sokkal kevesbe giccses, mint a versikekben.

2017. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nekem is ez volt. Szerettem,de olyan semleges volt vele minden,elláttam kötelességből. Aztán fél éves kora után,mikor nyílt az értelme,megváltozott.

A másodiknál már elejétől megvolt a szeretet,de őt is csak nézem inkább,neü tudok még annyi mindent mondani neki. Ö 5 hónapos.

2017. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5 válaszoló vagyok.

én már a várandósság alatt is beszéltem hozzá sokat mégis megérkezett és fura volt az egész. rossz érzés igen de nem lehet mit kezdeni, idővel jobb lesz.nálam kezd oldódni, mert már figyel mikor beszélek hozzá,énekelek neki,nézi a játékokat, énekel alvás közben...próbáld figyelni mit csinál(sok mindent nem,de pl mikor pelenkázod és ahogy rugdos már az aranyos, vagy mikor grimaszol.... én ezekbe kezdek már beleszeretni) 1 hónaposan már nyílik az értelme és már egyre jobban lehet szeretni

2017. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!