Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik lány név tetszik nektek?

Melyik lány név tetszik nektek?

Figyelt kérdés

Második babánk, kislány lesz.

Már van egy 3 éves kisfiúnk, Bendegúz. Nálunk a magyar eredetű nevek jöttek szóba.

Ezek a "listás"neveink:

Bíborka, Boróka, Dalma, Édua, Gyöngyvér, Hajnalka, Helka, Lelle, Lenke, Viola, Villő

Nektek melyik tetszik?

Esetleg ha van más magyar eredetű név ami nektek tetszik szívesen meghallgatjuk! :)



2017. ápr. 6. 11:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

Végre valaki normális nevekben gondolkozik. A Lenke és a Borbála nem magyar eredetű név. A Lenke német, a Borbála pedig azt hiszem görög, de biztos, hogy nem magyar. A Viola latin. Azért legyünk tisztában a nevek eredetével.


Szóval a helyes választék : Bíborka, Boróka, Dalma, Édua (kun eredetű, de ez végülis rokon), Gyöngyvér, Hajnalka, Helka, Lelle, Villő (állítólag szláv, de nem hiszem).


Nekem mindegyik név tetszik. Nem tudom elképzelni, hogy magyar embernek ezek ronda nevek.

2017. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Dalma, Viola.
2017. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Bendegúz mellé nekem kapásól a Tünde ugrott be.

A felsoroltak közül leginkább az Édua vagy a Lenke.


(A Viola miért magyar eredetű név? még virágnévként sem az, hiszen az Ibolya)

2017. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Boróka, Hajnalka, Lenke, Viola
2017. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

Ezek közül csak a Dalma vagy Viola tetszik.


esetleg Emese, Arina, Enikő, Imola, Lilla

2017. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A viola mint virág nem azonos az ibolyával. Ez a viola:

[link]


Ezek közül a nevek közül nekem a Dalma, Gyöngyvér, Hajnalka és Lenke tetszik.

2017. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Viola


De a Hajnalka is szép.


Többi nem tetszik.

2017. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
30%

Azert azzal tisztaban van mindenki h az angol villain szo gonosztevot jelent? Ezert sosem adnam a Villo nevet,atlepi a hatart es kirohogik.

Biborka, Boroka..ezt a falusi nagyszuleim meghallanak tuti azt hinnek a tehenunket hivjak igy. Nagyon tanyasi.

Gyongyver...hogy no letemre VER szo legyen a nevemben, ez baromi kinos, rohannek nevet valtoztatni.

Az Edua nagyon tetszik, ritka es szep. A Viola is kedvenc.

A Hajnalka oke, de a becezeset nem szeretem.

A tobbi kozombos.

Senki ne vegye szemelyeskedesnek, a nevekrol mondtam velemenyt nem a viselojukrol. Akkor is ez lenne a velemenyem ha nem erre a kerdesre valaszoltam volna hanem csak utonevkonyv olvasas kozben szembejonnenek ezek a nevek.

2017. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Előző, szerintem a Villő a Vilma egyik beceneve lehetett korábban. Meg engem még pl az angol Willow-ra emlékeztet. Van egy híres kiscsaj is ezzel a névvel.
2017. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
Csakis Helka legyen!
2017. ápr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!