Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már kúszásnak számít?

Ez már kúszásnak számít?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos. Eddig nem nagyon produkálta magát kúszás, mászás terén, de pár napja azt csinálja, hogy a kis buksiját leteszi, feltolja az égbe a popsiját és így nyomja magát előre. Nagy távokat még nem halad, de már egy 30-40 centit megtesz így.
2010. máj. 13. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,ez kúszás,és ezt követi a mászás.
2010. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy gyógytornász cikkét olvastam, szerinte a kúszás lényege a váltott kéz-lábbal történő haladás, tehát jobb kéz-bal láb és fordítva (ugyanúgy mint a mászás, csak hasalva). Az agyi fejlődés szempontjából van ennek a mozgásformának jelentősége, és ha vagy a kúszás vagy a mászás megvan, az már jó, nem kell, hogy mindkettőt csinálja a baba.

Szerintem egyébként ebből hamarosan igazi kúszás lesz :)

2010. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
már majdnem kúszás, de még nem teljesen az.
2010. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kúszásnál nem emelik a popsit,hason csúsznak. Lehet,hogy ebböl inkább mászás lesz.
2010. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meglátjuk hogyan akar haladni a továbbiakban. :)
2010. máj. 13. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár hete az én fiam is ezt csinálta. Aztán neki szépen ki is maradt a kúszás, mert inkább mászik. Ebből a mozdulatból jött neki a kutyázás és úgy is maradt, tehát úgy is közlekedik, négykézláb.

7,5 hónapos fiúcska anyukája

2010. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!