Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap írt fel a doktornő...

Tegnap írt fel a doktornő Sinlacot a babámnak, mondta is hogy napi egyszer adható, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha kap Sinlacot, akkor aznap tejpépet (Milupa) már nem ehet?

Figyelt kérdés

Mert a Tejpépre is azt tanácsolta, hogy napi egyszer adjam csak. Vagy a kettő nem is hasonlít egymásra?

Olvastam a leírását mindkettőnek, a vitaminok majdnem ugyanazok, és így nem tudom, hogy hogyan adjam. Nem szeretnék bajt okozni a kisfiamnak.


2010. máj. 14. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
CSak a Sinlacot add, azért írta fel Neked, mert az könnyebben emészthető, mint bármelyik másik pép. Délután estefelé kell neki adni, azzal szépen eltelik és jó szomjas lesz rá. Egy nap csak egyszer lehet adni neki és csak az egyiket.
2010. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Írt fel tejpépet is. Akkor majd váltogatom.
2010. máj. 14. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj akkor ne add a tejpépet, inkább a sinlacot dúsítsd gyümölccsel, gyümölcslével.
2010. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 7 hónapos, napi 1x evett sinlacot és 1x tejpépet is (HA-s milupát). Nem ugyanaz a kettő! A tejpépet én azért adtam, mert extra bukós, és jobban bennmaradt, mit a tápszer. Tejes étkezésnek kell lennie kb. 5 decinek egy nap, és a kisfiam tápszerből 2 evésre csak kb. 300-340 milit eszik meg. A sinlacot meg gyümölccsel vagy zöldséggel adtam (tízóraira vagy vacsira). Mostanában már a sinlacot csak a főzelék dúsítására használom, mert így több benne a kalória és jobban meg is eszi.

Ja, és ha megnézed a dobozát, rá is van írva, hogy napi 1-2 evésre.

2010. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok nekem a kislányom refluxos (most kezdi kinőni), és allergiás a tejfehérjére. Gasztroenterológus javasolta hoyg Sinlaccal dúsítsam a tápszerét, mert a másik sűrítő nagyon drága volt, ezt meg felírhatta 250ftért, mint a tápszert. Ezért ő napi 5-6szor is evett, mindig annyi kanállal tettem a tápszerkanállal a tápszerbe, ahány kanál tápszer volt benne. Így nem jött vissza. Tehát nem hiszem, hogy baja lesz a babának, ha pl kétszer kap Sinlacot.
2010. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem is gondoltam volna, hogy nem kaphat Sinlacot és pépet egy nap. A déli főzeléket általában Sinlackal, a gyümölcsöt uzsira pedig tejpéppel szoktam sűríteni. Csak nem csináltam rosszat!! Akkor ezek után figyelek, hogy csak az egyiket kapja.
2010. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Nyomtam a zöld pacsit nektek!:)

Jövő héten jön a védőnéni és akkor megkérdezem, hogy mit ajánl, és megírom nektek.:)

2010. máj. 15. 13:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Megírnád, hogy adod a főzelékhez a Sinlacot? És olyan kb. arányti légyszi, írnál? Porként, vagy vízzel bekeverve?? Köszönöm szépen!

2010. máj. 15. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!