Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer mellett szükséges...

Tápszer mellett szükséges folyadékot is adni?

Figyelt kérdés

5 hetes babának egyre kevesebb tejet tudok adni, amióta tápszert kap, kevesebb a széklete és nehezebben is boldogul vele.

Eddig nem adtam mellé folyadékot, de most eszembe jutott, hogy lehet, hogy ez lenne a baj.?


2010. máj. 17. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell külön folyadékot pótolni tápszer mellett sem.Kivétel nyáron, amúgy meg ártani nem ártassz vele.
2010. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
az én védőn szerint tápszer mellett igenis kell a folyadék pótlás. viz,vagy tea
2010. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen, kell.
2010. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Kell bizony! Étkezések között kínáld meg. Kisfiam minden nap a tápszer mellett megivott még kb. 1,5 dl teát vagy vizet is.
2010. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Ebből már volt itt vita. Ahány ház annyi szokás. Nekünk tápszerváltástól megoldódott a székletprobléma, és az orvosom azt mondta, nem kell plussz víz (kivéve nyáron). Más azt mondja, kell. Ha babád szívesen megissza, kínáld meg vele, ezzel nem árthatsz.
2010. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nem nekunk, anyukaknak es orvosoknak kell vitatkoznunk, hanem ra kell bizni a babara. Ha szomjas, akkor nehezen lehet meggyozni, hogy marpedig nem kell vizet potolni, mert a dokibacsi azt mondta.

Kinald meg idonkent, latni fogod, hogy a te babad elfogadja-e. Ha hutott, forralt vizzel itatod, az szamara iztelen, nem tul finom, nem fogja meginni, ha nem szomjas, nem fogja kajanak erzekelni, ne aggodj.

Ha szomjas, akkor par kortyot inni fog.

Nekem mindket babam tapszeres sajnos, az elso harom honapos koraig egyaltalan nem fogadta el a vizet, hiaba kinaltam, utana igen es igenyelte is rendesen.

A masodik babamnak harom honapos koraig tartott a vizmentesseg, igaz, hogy masfel honapig valamennyi tejem is volt, az elotej pedig elvileg inkabb szomjat olt.


Viszont!

Megfigyeltem, hogy ha kicsit langyosabb a viz es nem szobahomersekletu, akkor szinte nem birjak abbahagyni az ivast pici korban, szerintem a melegseg miatt kajanak erzekelik. Szoval erre sem art odafigyelni.

2010. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A víz nem tetszett neki,ma megyek teát venni.
2010. máj. 18. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!