Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Lizbett...

Mit gondoltok a Lizbett névről? Hogy becéznétek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tetszik. Becezni Liz, Lizi, Betti...
2017. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nekem tetszik,becézni ahogy az első írta,de én nem becézném. Mind a 3 gyerekemnek olyan neve van amit nem igazán lehet jól becézni,de nem is szoktuk és mások se
2017. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez az Elizabet név egyik formája, magyarul Bözsi-nek kell becézni.
2017. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tetszik, nem adnám.

Egyébként Liz, Lizi, Betti becézések jutnak eszembe.

Túl idegen hangzású számomra, inkább a Lizát, Bettinát adnám.

2017. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lizának, Lizusnak becézném, max Bettinek. De amúgy ilyen formában konkrétan, hogy Lizbett, nem tetszik. Lízbet, így tetszene; esetleg rövid ivel, hogy Lizbet. Amúgy nem tudom, erről a névről az a cuki kislány jut eszembe a Flamingókapitányból :) De ha mondjuk elvonatkoztatok ettől, akkor már nem is kislányos. Mo-n viszont számomra ez a név idegen, itthon tutira nem adnám; külföldön se annyira, vannak ennél sokkal szebb nevek.
2017. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
*a Linett az viszont tetszik, előző vagyok.
2017. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, mert olyan tipikusan erőszakosan magyarított névnek látom, mint pl. a Dzsesszika, Tifani, Dézi stb. Pedig az eredeti Lisbeth név igazán szép.
2017. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik. Lizanak beceznem.
2017. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik, de csak az eredeti Lisbeth :) És nem becézném, mert így gyönyörű, maximum Beth.
2017. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon magyartalan. Erőltetett és nincs benne semmi elegancia a pattogós -tt miatt. Mintha odavágtak volna egy pingpong labdát a végére.

Ezerszer inkább Liza, Eliza, Elizabet.

Ezek sem a szívem csücskei, kivéve a Lizát, mert ezekre a nevekre nálunk már egy évezrede ott az Erzsébet. Nem kötelező külföldi variációval helyettesíteni a meglévőt.

És nem... Nem csak Erzsikézni lehet, mint a duci, klimaxos konyhásnénit! Ismerek kifejezetten fiatal Erzsébeteket, őket Sziszinek és Bettinek szólítják.

2017. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!