Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szilvia név ma egy kisbabának?

Szilvia név ma egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nem divatos ma kisbabáknak Szilvia nevet adni. Nálunk a 80'-as, 90'-es években egy kicsit több Szilvia született, mert ismerek több 25-35 éves Szilvit.


Külföldiektől pedig azt hallom vissza, hogy a Szilviákról egy 'old lady' (öreg hölgy) jut eszükbe, merthogy az angolszász országokban a '30-as, '40-es években volt divat Szilviának keresztelni az újszülött kislányokat.


Szóval egy kis közvéleménykutatást tartok.

Mit gondoltok, mennyire jó név ma a 21. században a Szilvia név?

Mert ugye lássuk be, sokan név alapján is ítélünk előre. Hogy egy példát mondjak: Ha ma csak azzal a névvel találkozunk először, hogy Rozália vagy Piroska akkor nem egy tinédzserre gondolunk először. De ha azzal, hogy Dzsesszika vagy Maja akkor biztos nem egy 70 éves nénire.


Szerintetek retro névnek számít e a Szilvia és ha igen, mennyire jó egy ilyen nevet adni?


Mire asszociáltok először? Milyen személyiséget képzeltek a Szilvik mögé?


Bármilyen gondolat jöhet ezzel a névvel kapcsolatban, mert nagy dilemmában vagyok és most ezt közvéleménykutatásképp kérdem.



2017. jún. 19. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokkal szebb,mint a mai ultra modern nevek,amiket külföldről ,filmkből sikerült hozni😩

Inkább felnőtt jut eszembe erről a névről,de szerintem abszolút vállalható egy babának☺ vannak régies nevek,amiről a hideg ráz,de senkit nem akarok megbántani,igy nem írom le,viszont a Szilvia nem tartozik ezek közé.Összegezve: Szerintem szép név,gyermek és felnőtt korban is szégyenkezés nélkül használható

2017. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem a legretrobb név,olyan semleges régiesség szempontjából.-De ez csak az én véleményem. Az biztos, hogy nem a ma legdivatosabb nevek közé tartozik, mint az általad emlegetett ,,Dzsesszika"meg hasonlók, de kérdem én: miért is kéne mindenkinek a divat alapján dönteni, a legutolsó divat alapján? Nem lehet mindenki Petra, Maja, vagy Dzsennifer stb...

És még csak nem is egy extrém régies névről van szó, most gondolj bele, akkor nekem milyen rossz... Engem Ildikónak hívnak (de csak az Ildit viselem el), és 23 éves vagyok, nekem is ,,öreglányos" nevem van, mert ez a név már akkor se volt ,,divat" mikor én születtem, csak az anyukám után lett ez a nevem.

Egyébként akiket ismerek Szilviket, mindegyik nagyon kellemes személyiség, általában nyugodtak, empatikusak és segítőkészek. :)

Én se a divat alapján fogok különben választani, ha kislányom lesz egyszer Viki, vagy Zsófi lesz.:)

2017. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem szép név,manapság annyira nem divatos,de ha ez tetszik nektek,akkor nyugodtan hívjátok így. A most 18-25 év közöttiek közül rengeteg Szilviát ismerek,a legjobb barátnőmet is így hívják,de őt általában mindenki Sziszinek hívja. Nekem pozitív dolgok jutnak eszembe a névről.:)
2017. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én a 30+ korosztályból ismerek több Szilvia nevű nőt. Szerintem ez egy olyan név, ami gyereknek és felnőttnek is nagyon jól áll.
2017. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon szép név, a Dzsesszika, Dzsenifer, Brájen stb nevek azok, amik rém röhejesek, ahogy a Napsugár, Eperke, Szamóca és társai is.

A Szilvia ellenben teljesen vállalható. Lehet, hogy a mai fiatalság körében nem olyan gyakori, de azért előfordul. Legalábbis sűrűbben, mint az én nevem :$ Irén vagyok és 17 éves, bemutatkozásnál mindenki azt hiszi, viccelek. De még mindig büszkébben viselem, mint valami ultragáz átvett amerikai nevet.

Visszatérve: Szilvinek nevezni valakit semmilyen életkorban nem lesz ciki. Szép, egyszerű, korrekt nèv, amit becézni is lehet.

2017. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a Szilvia szép név. A legjobb barátnőm Szilvi. A kolleganom is. Őt utálom, de a neve szép. Nem gyakori, de miért baj ez ha manapság valaki nem Hanna Maja Lara Kira Emma Hanna stb. Ha jol megy a vezeteknevetekhez akkor ez egy szep erős nev lesz.
2017. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egyáltalán nem öreges név a Szilvia. Nagyon is szép.

Ennyi erővel minden öreges név, mert előbb-utóbb minden név kimegy a divatból és évtizedekig alig-alig fogják adni. 40 év múlva a Kiarák, Mirák, Miák, Hannák, Lilik stb. is öregesek leszek, és visszatérnek a Piroskák, Zsuzsannák, Erzsébetek.

2017. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem tök szép név.
2017. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Gyűlölöm ezt a nevet és akármilyen, ilyen nevű nőt ismerek egytől-egyig kibírhatatlan nőszemélyek. brrr...


De, ha neked tetszik, hajrá! Leld örömöd benne!

2017. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Az én korosztályomvan mibdenki Szilvia, Krisztina, Mónika vagy Andrea. Ettől függetlenül sokkal jobban tetszik a Szilvia, mint ezek az újrahasznosított pet-pakackokból sorozatgyártott Lara Mira Kira Amira Zamira Kiara Korina és egyéb nem létező nevek.
2017. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!