Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Augmentin antibiotikumot írt...

Augmentin antibiotikumot írt fel a doki 9,5 hós babámnak, hörghurutra. Nem nyitja ki a száját, ha meglátja a fecskendőt. És ez még a kisebb gond, a nagyobb inkább az, hogy öklendezik tőle. Adnátok néhány tippet, hogyan adjam be neki?

Figyelt kérdés
Már máskor is kapott antibiotikumot, egyiket bevette, másikat nem. A Nurophenes és sima fecskendővel is próbálkoztam. Ha sikerül is benyomni egy keveset, akkor nagyon öklendezik. És a köptetővel is ez a helyzet. Ma reggel a tápszerbe tettem bele, úgy megitta. A hányástól nagyon félek.
2010. máj. 21. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én kanálal adom neki a gyógyszert. Szerencsére így elfogadja, bár az ízén sok múlik. Egy volt, amit be kellett trükköznöm: a köhögéscsillapító csepp iszonyatosan keserű. Na ezt sinlac pépre csepegtettem, és úgy megette. A köptetőt jó lenne magában adni, próbálkozzatok más fajtával. Babám pl a gyógynövényeset, amit a doki ajánlott nagy ívben kiköpte, kapott helyette gyógyszertári kevertet, azt szereti.
2010. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan ez nálunk is a helyzet, 9,5a kislányom, hörghurut.

Nekünk elöször Ospent, most pedig Klabaxot kell szedni. A kislányom már akkor elkezd sírni amikor meglátja a fecskendőt vagy a kanalat. Öklendezik, rázza a hideg. A Klabax annyira szörnyű, hogy nem bírja lenyelni, reggel már be sem vette. Pár alkalommal elfogadta úgy ha közbe majszoltam neki hozzá kekszet. De már ez sem jön be:(

2010. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!