Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is volt ilyen?

Nektek is volt ilyen?

Figyelt kérdés
A babám most 7 hetes és ahogy szokás a rokonok sorban jönnek látogatni. Volt úgy hogy úgy is jöttek hogy nem akartuk de a sértődés elkerülése miatt belementünk a férjemmel. Na de a lényeg hogy a babám a látogatások alatt elkezdett sírni és én persze automatikusan mindig felveszem , megnyugtatom. Erre megkaptam a nagyszülőktől és a szülőktől is hogy "fel van kapatva" a gyerek. Én mondtam hogy nincs szívem sírni hagyni... persze megkaptam hogy elrontom így a gyerekemet... persze tudom nem kell velük foglalkozni és nem is izgatom magam miattuk. Nektek mi a vélemènyetek és volt ilyen nektek is?

2017. júl. 24. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ilyen szerintem mindenkivel történt, a régi szokás szerint fulladásig kell hagyni sírni a gyereket, hogy "erősödjön a tüdeje". én amúgy akivel nem akartam találkozni, annak mondtam hogy ne jöjjenek. egy pici baba mellett az ilyen köcsög rokonokra van a legkevesebb szükség. vedd fel a babád ha sír, te csinálod jól.
2017. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha megsértődnek egyes rokonok, legalább nem jönnek többet, és egy gonddal kevesebb.

Ilyen embereket azt hiszem, hazaküldeném. Pont erre nincs szükség egy pici baba mellett.

2017. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ó persze, meg nagyobb hülyeségeket is mondtak. :)

Anyósom rosszul volt attól, hogy miért nem sír a kisebbik gyerekem. Nem tudta elképzelni, hogy ilyen is van, azt gondolta, siket, vagy valami más baja van. Addig piszkálta az alvó gyereket, amíg csak felsírt mégis.

Egyébként azt úgy mondják, "el van kapatva".

2017. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah igaz :D Köszi :'D
2017. júl. 24. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon együtt értek veled :( kb 1 hónapom van még hátra, de már megkaptam én is a sok okoskodás, akkor mi lesz ezután? :D nekem is mondták ugyan ezt, hogyha sír nem kell egyből felkapdosni, nem kell elkapatni, nem kell a szülői ágyba szoktatni. Ja és a kedvencem, amikor már a hozzátáplálásról beszélnek.. Hogy nyugodtan ehet már 3 honaposan ezt meg azt, annak idején nekünk se lett bajunk ettől meg attól.. Ja de az 20-30-40-50 évvel ezelőtt volt..
2017. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedvencem az volt hogy mièrt nem kap a kicsi teát... :D
2017. júl. 24. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Még meg se született a gyerekem, de a nagymamám már tömné bele a teát, ajánlgatja folyton, hogy adjam, adjam neki. De mindenfelől jön a sok okosság.

Ilyenkor közlöm, hogy nem, azért nem, mert mi a párommal nem akarjuk.

2017. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szoptatni az ágyunkban szoktam fekve. Mikor kislányom kb. 6 hetes volt és bealudt közben,sokszor hagytam ott aludni napközben. Növekedési ugrásban volt,folyton felébredt aztán újra éhes volt. Ugye mikor a kiságyába át akartam rakni és felébredt,megkaptam,hogy jajj jól elcsesztem,mert már odaszokott az ágyunkba. Egyébként 3 hónapos és mi dig a saját ágyában alszik.
2017. júl. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem értelek, Kérdező. És a hozzád hasonlókat sem.

Most, komolyan ki a bánatos kolbászt érdekli az, hogy xy rokon, vagy akár a saját anyám megsértődik azon, ha azt mondom, hogy most ne jöjjenek, vagy ne egyszerre jöjjenek.

Ha valaki ezen megsértődik, akkor az az ő baja. Légyszi, szülők lettetek, ti vagytok felelősök érte, ti nevelitek, akkor ne legyetek már ennyire impotensek megvédeni saját magatokat. Akkor a kicsit hogyan fogjátok tudni, ha magatokat sem vagytok képesek?


Ha meg valaki jön az okoskodásaival (pl. amiket leírtál), akkor vagy a füled mellett elengeded, de ha le akarod állítani, akkor visszaszólsz, leállítod.

Pl. Ti úgy neveltétek a gyereketeket, ahogy akartátok, ez az enyém, úgy nevelem, ahogy én akarom! - Elavultak már módszereitek. - Én vagyok az anyja, majd én jobban tudom, hogy mi kell neki, OKÉ? - Azzal, hogy szeretem a gyerekem, nem lehet elkapatni, nem rontom el, sőt! stb.


Kérlek találd fel magad. Azzal magadnak teszel jót, ha kiszűröd magad körül a hü-lyéket.

2017. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

igen nagyon okosak a többiek :D az én véleményem az hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal, látogatni mennek nem tippeket/tanácsokat adni. ha valamiben nem vagy biztos, megkérdezed őket, maguktól nem kéne mondani a mindenféléket! úgy utálom én is :D

ha most visszamehetnék az időben, biztos h egy hónapig senkit nem engednék be a lakásba!!!! jó elcsesztem :D

olyan meg nincs hogy jönnek de ti nem is szeretnétek!! :O aaah nem érdekelne a sértődés(mostmár máshogy látom mint akkor mikor én is ebben a helyzetben voltam)

2017. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!