Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem engedélyezett, hogy...

Miért nem engedélyezett, hogy Prométheusz-nak nevezzem el a kisfiam?

Figyelt kérdés

Párommal nagyon tetszik nekünk ez a név, de nagy valószínűséggel nem fogják engedélyezni (már kérelmeztük).

Vajon mi lehet az oka?



2017. júl. 26. 08:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Mert kutyanév névlistán van
2017. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
96%
Mert akkor ki fogják láncolni egy sziklához a Kaukázusban, és egy keselyű fogja tépkedni a máját.
2017. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

#1 Miért lene kutyanév?

#2 Tudom a mitológiát, ahogy azt is, hogy Prométheusz volt az egyetlen aki belátta, hogy az embereknek több jár, mint amit a többi Isten adni akart nekik. Az én szememben ez bátorságot jelent. Nem értem miért nem nevezhetem el a gyerekem egy ilyen hősies karakterről.


Még várom a válaszokat.

2017. júl. 26. 08:55
 4/39 A kérdező kommentje:
* lenne
2017. júl. 26. 08:55
 5/39 anonim ***** válasza:
84%

Nem szerencsés hősök nevét adni a gyereknek. Túl nagy elvárást támasztasz felé anélkül, hogy tudnád, meg tud e felelni neki. Ha netán nem lesz az a bátor legény, hányszor hangzana el: -Hát milyen Prométheusz vagy te?! Egy Prométheusz nem viselkedhet így!

Egyébiránt engedélyezett neveink között is van hősies tartalmat hordozó felesleges teher sugallata nélkül. Olvasgass kicsit.

2017. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

"Az én szememben ez bátorságot jelent."

Titáni deviáció.

2017. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
93%

Gondolj már bele, milyen lenne, ha Herkulesnek neveznéd a gyereked, és felnőve l60 centis, 50 kilós legény serdülne belőle. Vagy ha lány volna, és Sellőnek neveznéd, aztán szegény 180 magas, maszkulin nővé serdülne.

Néha az az érzésem, hogy a szülők akaratukon kívül is kiszúrnak a gyerekükkel, csak mert félrecsúszott a jószándékuk.

2017. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak annyi, hogy eddig még nem kérvényezte senki.

Vannak bőven mitológiai eredetű nevek, hindu eredetű, a bibliai neveket nem is említve. Pl. Apolló

Most függetlenül attól, hogy kinek tetszik: semmivel sem gázabb, mint a Frodó, Amidala, és társai. Divatos filmek, könyvek után ezeket az MTA simán engedélyezi. A jelentése sem gáz, nincs olyan hangzása, ami miatt más jut eszedbe (Rhonda, Ruth, és társai...), nem negatív szereplő (Lucifer, stb).

2017. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Szóval utolsó szerinted van esély rá, hogy megkapjuk az engedélyt?
2017. júl. 26. 09:23
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán engedélyezhetik. Miért ne?
2017. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!