Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Filoména névről vélemények?

Filoména névről vélemények?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki elkezdene cig-nyozni néhány infó a névről.

Filoména - görög eredetű női név, jelentése: szeretett.


Szent Filoména (291. január 10. – 304. augusztus 10.) vértanú, a 3. század végén élt, Korfu szigetén született királylány, Rómában halt meg.


Már régebb óta anyakönyvezhető. Nekem egy vidám, csicsergő lány jut az eszembe ha meghallom ezt a nevet.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2017. szept. 4. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
48%
Nekem tetszik. Egy csajt ismerek ezzel a nevvel. Szőke,aranyos csaj..
2017. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a bérmanevem a Filoména :)

Tetszik a név ismerek is egy lányt akit így hívnak, aranyos, kedves csajszi.

2017. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
91%
Macskanak jo lenne.
2017. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
75%

Nekem tetszik. Hiába régóta anyakonyvezteto, nem véletlenül rendkívül ritka. Nem mellesleg az iskolatarsakat egyáltalán nem fogja érdekelni a név eredete, vagy jelentése, amikor csufolodni kezdenek rajta.

Ha neked tetszik, add.

2017. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
87%
Na, a nem meg kimaradt. Tehát nekem NEM tetszik
2017. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
76%

A csicsergő lány felnőtt is lesz.


Nekem nem tetszik, túl lágy, túl elomló, túlzottan vinnyogós egy autonóm, felnőtt, XXI. századi nőnek.


Tudod, egy különleges ember Marikaként is különleges lesz. Aki meg tizenkettő egy tucat, azt nevezheted Eufrozinának, akkor is egy huszadik senki lesz belőle. Csak mondom.


Nem adnám a Filemon név női alakját a lányomnak, mert ismerve a görög mondavilágot, nem akarom, hogy a lányom egyetlen és legfontosabb ismérve az legyen, hogy valaki csatolt része, valaki szerette.

2017. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
56%

A kiejtése nagyon nehéz.Nem csodálkoznék, ha felnőttkorában a lányod nevet változtatna..elvégre magyarnak született, nem görögnek.

Az iskolatársai meg tesznek majd a jelentésére, legyen az bármennyire is kedves, amikor elkezdik cikizni miatta.

2017. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

#6 és egy csicsergő vidám felnőtt már elítélendő? :)

Amúgy köszönöm a normális véleményeket. Azért is kérdezem, mert lehet, hogy elfogult lettem a névvel kapcsolatban.

A Mária névvel is lehet különleges számomra nem mérvadó. Ha a Mária tetszene ennyire, akkor azt adnám.

Az osztálytársak meg azt cikiznek akit akarnak, névtől és nemtől függetlenül. De remélem akik ezt írják rászólnak a saját gyerekeikre, ha a cikizés jeleit tapasztalják náluk.

Tény nem görög lesz, de ha megnézzük bárki nevének az eredetét, akkor szerintem sokan nem ahhoz a nemzethez tartoznak. :)

2017. szept. 4. 10:30
 9/63 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem tetszik a hangzása.
2017. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
79%

#8

Nem elítélendő, de ki mondta, hogy csicsergő lesz? És ha morózus alkattá válik?


A munkahelyünkön nem vagyunk csicsergők,a hivatali ügyintézésben sem, a vezetésben sem, a bevásárlásban sem stb. Azaz egy felnőtt élete során kevésszer "csicsereg".


Arra akartam felhívni a figyelmed, hogy sokan ebbe a hibába esnek, mint te: a cuki kisgyereket, az édibédi újszülöttet látják csak, s ha gondolnak is arra, hogy sokkal tovább lesz felnőtt a gyerekük, mint gyerek, az nem jut eszükbe, hogy a gyerek privát élete kevésbé lesz hangsúlyos. Azaz munkavállaló, utcán közlekedő, ügyintéző és bevásárló valaki lesz belőle, akinek a magánéleti csicsergésre töredékideje lesz majd. Hiszen az életben így osztódik el az idő.


De mondhatnám azt is, hogy az egyetlen általam ismert Delinke (jelentése: szép termetű) egy 140 kilós, alacsony, formátlan nő.

2017. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!