Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig megy ez így? Amikor...

Meddig megy ez így? Amikor már okosodik, vagy fogadjam el, hogy ő egy ilyen típusú baba?

Figyelt kérdés
Lányom 9.hós.Egész napunk abból áll,hogy nem enged semmit csinálnom.Folyton játszani kell/de a játékai sem igazán kötik le/,most állt fel,egyfolytában menne,lépeget,én meg egyfolytában a nyomában,mert elesik.Járókában ordít,kiságyában feláll,és ordít,akkor is ha a látóterében vagyok,és beszélek hozzá.A bébikomp sem érdekli,nyújtja a kezét,hogy vegyem ki.Leülünk a szőnyegre,mondjuk összehajtogatni a beszáradt ruhákat,de nem marad,feláll rajtam,és menne.:(Egész nap egyedül vagyok vele:(Mért nem játszik el egy kicsit magában?Kimegyek a szobából,mászik utánam és nyarvog.Fél kézzel csinálok mindent.Imádom,és nagyon vártuk Őt,de elfáradtam:(Másnak is van ilyen babája?Köszi a válaszokat.Kicsit hosszú lett.
2010. máj. 27. 11:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%

Nem ilyen típusú

Elkényeztetted :S Azért ilyen mert mindent ráhagytál,mindig az van amit ő akar

2010. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy okosodik egyre rosszabb/követelőzöbb lesz
2010. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudok ezen még szerintetek változtatni?Hagyjam sírni?Ne foglalkozzak vele?Bár ahogy magamat ismerem,ahogy áll a kiságyában,krokodilkönnyekkel,és nyújtja felém a kezét,biztos,hogy kiveszem:((
2010. máj. 27. 11:51
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Amíg csinálod a dolgodat, addig nyugodtan nyafoghat. Max egy hét, és megszokja, hogy anya néha házimunkát is végez. Csak ne hagyd magad, mert tényleg a fejedre nő.
2010. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy tudsz változtatni.

Meg kell tanulnia hogy 1-2 órát egyedül játszon, ne lógjon állandóan rajtad

2010. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Ha úgyis kiveszed azzal megnehezíted a saját és a lányod életét is
2010. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor itt nincs olyan anyuka akinek hasonló a problémája.Mindenkinek el van magában is a babája.Na mindegy,még jobban lehangolódtam.Azért köszi a válaszokat.
2010. máj. 27. 12:00
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak: Nyilván azért mondod ezt, mert neked még nem volt "szerencséd" ilyen babához. Sok anyuka nagyon büszke magára, hogy milyen jól neveli a gyerekét, csak épp azt nem tudják, hogy mázlisták a gyerek természetével.


Nekem a második lányom pontosan ilyen (még egyidősek is), mint a kérdező babája. Folyamatosan nyüszög, alig van el a járókában, stb. Van egy 3 évvel idősebb nővére, ő pont az ellentéte volt, 7 hónapos korától tök jól eljátszott egyedül kiságyban, járókában, abszolút önálló volt. A kicsivel mindent ugyanúgy csináltam, mint a naggyal, mégis teljesen más karakterek. Szóval igen, ez típus kérdése is, sajnos. De azért idővel bizonyára könnyebb lesz, főleg, ha azért a szülő próbálja az önállóság felé terelgetni a gyereket. Én is látok már azért némi pozitív változást a kisebbik lányomon, 1-2 hete már például nem üvölt egyből ébredés után a kiságyában, hanem van, hogy fél óráig is elvan még csendben, játszadozva. Úgyhogy én azt tudom tanácsolni, hogy próbáld kicsit megkeményíteni a lelkedet, füleket becsukni, és néha bizony hagyni küszködni, nyafogni, hogy próbálja meg magát kicsit lefoglalni. Eddig egyébként nem hiszem, hogy nagyon elrontottad volna, de most már tényleg gyorsan kezd okosodni, el kell kezdeni kicsit a "terelgetését". Nyilván az ilyen gyerekekkel mindig nehezebb lesz egy kicsit, mint a magukat könnyen feltalálókkal.

2010. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 11hónapos, ma lépegetett először kapaszkodás nélkül, de folyton nyúz, hogy fogjam a kezét, nem akar sem enni, sem aludni sem sem sem. Pisilni nem tudok mellőle felállni. Mondtam neki, hogy kimegyek a szárítóhoz egy zokniért, mint egy szirénázó mentőautó úgy jött utánam 1méterre sincs a szárító, ki sem kerültem a látómezőből.

Mára már sok volt a kicsi, betettem a kiságyába, amúgy is álmos, majd elalszik. Sírdogál, dünnyög. Ma kifejezetten semmit sem akar csinálni, csak üvölteni. Olyan szinten, hogy ha mászhat azért üvölt, ha nem azért, ha cicit kap azért, ha nem azért, ha labdázunk az a baj, ha nem az....

Ha a dolgom csinálom be van kötve hordozóba, és a porszívótól amúgy sem hallom ha üvölt, mert üvölt. Nem volt kézben sose, ha dolgom volt letettem, egy idő után elvan magában is, de igazán csak engem nyúzva tetszik neki a világ, pontosabban úgy sem a mai nap.

Kitartást

2010. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha elesik, egyedül is fel tud állni.Hagyd egy kicsit felfedezni,ne kövesd folyton,csak figyeld,és szavakkal irányítsd, mi rejt veszélyt,és meséld el neki mi mire való.Had fedezze fel a körülötte lévő világot,engedd tapasztalni,és tedd biztonságossá a lakást,de minden bajtól nem óvhatod meg.Őt most a mozgás köti le,ez egy időszaka a kaland vágyó, aktív huncut babáknak,ahogy okosodik, egyre inkább azok a dolgok kötik le a figyelmét amit megszerelhet,és szerintem a te babód is hasonló személyiség az enyémhez, idővel nagyon is részt akar majd venni a házi munkában,eleinte ügyetlenül,több gondot okozva neked,később ügyesen.Ha főzől,engedd a konyhába, adj neki fakanalakat,kanalakat,műanyag edényeket,engedd lomolni,mert kész lesz az ebéd, és öt perc rendet rakni utána.Csinálj neki akadály pályát,szerezzetek sok szines labdát ami után rohangálhat akár négykézláb.Ezzel hogy felállt és elindult,csak annyit tehetsz, hogy alkalmazkodsz hozzá,és elfogadod hogy egy kicsivel kupisabb lesz a lakás,de tudsz azért halladni.Lazíts, ne kapkodj,élvezd a vele való együtt létet,és tarts szem előtt hogy röpke idő alatt felnő,és elmegy mellőled,akkor már lesz idő rendet rakni,és sóvárogni mennyit görcsöltél mellette,bár csak vissza mehetnél az időbe.
2010. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!