Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tökfőzeléket hogyan készítsem...

Tökfőzeléket hogyan készítsem el a Picinek?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos, már egy ideje szeretném kóstoltatni vele a tökfőzeléket kis kaporral, de gőzöm sincs hogyan kell megcsinálni. Nekem a top 3 gyűlölt kajámban benne van, ezért még életemben nem csináltam. Vettem fagyasztott gyalult tököt, hogyan tovább?
2010. máj. 27. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Megfőzöd a tököt, főzöl hozzá egy kis krumplit is. A végén a főzőlevet leöntöd, és a tököt összeturmixolod a krumplival. Ha szükséges, a főzőlével kicsit felengeded.

2010. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig kell főzni kb? Még a gondolatától is irtózom, hogy megkóstoljam, puha-e...
2010. máj. 27. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A tök hamarabb puhul mint a krumpli, ezért pár perc után teszem a krumpli mellé, majd ismét egy-két perc és adok hozzá egy gerezd almát is, és a picire vágott kaprot. Összerottyan és turmixolom. A bennelevőket megszurkálom, h jók e. És minimum annyi krumplit teszek bele, mint tököt, ha nem többet, mert a tök nagyon nagy víztartalmú.
2010. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pici olajon megpárolod a vöröshagymát. Ráteszed a tököt a kaporral. Vizet ne önts rá, mert a tök enged annyit. Kb fél óra elég neki, annyi idő alatt vaj puha lesz. A besűrítést 3-féleképpen csináltam már.

1. krumplival (a kisfiam így nem ette meg)

2. rántással (ha már bevezetted a glutént), így megette

3. tejpépet keverek bele (nem csinálom meg vízzel, hanem csak a port rakom bele a főzelékbe, így krémes állagú lesz)


Feltétnek rakhatsz hozzá csirkehusit, tojássárgáját ill. sajtot (ha ezeket már bevezetted)

2010. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!