Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig eszik, pedig 2 hónapos!...

Alig eszik, pedig 2 hónapos! Aggódjak?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, és sajnos nem tudom szoptatni. Próbálkozunk a tápszerrel, már a harmadikat váltottuk ki, de csak 60 miliket eszik. Az orvos szerint 140-et, a védőnő szerint 120-at kéne. Aggódom :(


Első gyerek, és most nagyon jó súlyban van, kis husis, de félek, az csak az anyatej miatt volt, és most le fog fogyni.


Járt már így valaki? Tudtok adni valami tanácsot?



2017. szept. 26. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak ijesztgetnek feleslegesen, több olyan babát is ismerek, aki 60 miliken nőtt fel és soha nem ették meg a 100-at, 12 hónaposan se. Az én lányom 2 hónaposan 80 milit evett, most 4 honapos lesz, a mai napig 130 milit evett, most igyekszek váltani 150-re, teljesen jól fejlődik.
2017. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5,7 kiló, ha ez fontos infó.
2017. szept. 26. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hós, 100 ml az adagja...

Súlya 6 kg.

A tied ehhez képest jó súlyban van :-)

Ha gyarapszik, ne aggódj!

Általános számitás: 150 ml*5.7 kg a napi adagja

2017. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

VAlóban fura hogy csak annyit eszik, de lehet hogy többször eszik mintha 140-et enne.

Számold meg egy nap hányszor eszik, illetve milyen időközönként, lehet hogy nem 3 óránként és lehet akár 2-szer is felkel este, így már ki is jön hogy ugyanannyit eszik, mintha 140-et enne csak akkor lehet kevesebb alkalommal enne.

Amúgy nem aluszékony baba? Nem lehet hogy bealszik az evésbe? A cumi lyuk milyen? Próbálj meg egyel nagyobbat hátha akkor többet fog enni, mert lehet hogy így túlságosan szívnia kéne, így inkább nem eszik annyit.

Amúgy ha gyarapszik, akkor nem kell aggódni, 2 hónaposan ez a 5,7kg tök jó, bár függ mennyivel született. Az én jó evő fiam (ő meg túl sokat evett) 3 hónaposan volt közel 6kg.

Milyen tápszert vettetek? Nálunk a milumil HA nagyon bejött a beba nem volt jó.

2017. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, tudja mennyire van szüksége. Első babám hányásig ette magát, 2 hónaposan 150et evett egyszerre. Hízott havi 1 kilót, 4 hósan már 7,4 volt. Most 12 hetes a hugi, hát... kevésszer eszik keveset, napi 550 ml körül, egyszerre a 120 se megy le, 5x eszik csak, nappal 4 óránként, éjjel 1x. A dobozon meg se néztem mi szerepel, képlet alapján többet kéne ennie. De! 3000 grammal születet, múlt héten mértem, 5 kg volt. Szerintem ez azért nem rossz, első 2 hónapban 800-800 grammot hízott, most 2-3 hét alatt 400-at.
2017. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fogyókúrázik, mert 5,7 kg nagyon sok két hónaposan, igazából ha elkezdene fogyni akkor se kellene aggódnod, de nem fog fogyni emelett a mennyiség mellett, maximum kevesebbet gyarapszik, ami nem baj, mert lassan akkora, mint egy féléves.
2017. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7hetes és ő is nagyjából 60ml-t eszik,kicsit sem aggódom mert kétóránként kér enni (anyatejes) nem mérem de kapott már cumisüvegből és a 60 is alig ment le :) ő 5200gr ,ugy hizik ahogy kell,a te babád is úgyhogy szerintem ne aggódj
2017. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idokozonkent eszi a 60at?nekem 2 hónaposan meg azt mondták max 120 at egyen mert alaphangon 140 150et evett és túl nagy, pedig anyatejes.....enyémnél meg az a baj,hogy túl nagy és ezzel riogarnak...ha hízik és nem sír vmiért akkor ne parázz
2017. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!