Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 5hónapja járunk Dévény...

Már 5hónapja járunk Dévény tornára, a tornáztató hölgy nagyon akarja, hogy a fiam másszon. Tényleg baja lesz ha kimarad a mászás?

Figyelt kérdés
Kúszik már 3hónpja,fordul minden irányba stb,1 hete feláll a bútorokba kapaszkodva, ez nem tetszik neki.Már utolsó 2alkalomkor mászatta a gyereket a szőnyegen, fiam meg üvöltött mert nem tetszett neki.Szépen halad a fejlődésbe, csak a biztonság kedvéért járunk még,a dokik már szétszedik a gyereket, annyi helyre járunk. Én meg már egyre nehezebben viselem.Folyton kérdezik,hogy na mit tud már?Csinál már ezt azt?És csóválják a fejüket,hogy már ennyi idősen (9,5hós) ezt meg azt kéne tudnia.Elegem van már az egész egészségügyből.Miért nem hagyják,hogy a fiam a maga ütemében fejlődjön?Pedig mindenhol ezt hallom: Minden baba más és a maga ütemében fejlődik.Akkor mi a baj az én fiammal?Fejlődésneurológus rendben találta.
2010. jún. 1. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem fejlesztő és neuroógus is mondta, hogy a mászás nagyon fontis, későbbi diszlexiára utalhat, ha nem mászik.
2010. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egyik gyerekem sem mászott egy métert sem, pedig 3at is felneveltem. sőt, még csak kúszni se igen kúsztak, inkább felálltak kapaszkodva és elkezdtek járni. mindhárman egészségesek, semmi bajuk nincsen. ha feláll az teljesen jó szerintem.
2010. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

első vagyok

A fima 10 éves van egy ks diszlexiája, hiperkientikus magatartásszavar miatt több évig járt delacato mozgásteráűpiára. Ott a fejlesztő momdta ezt a mászás dolgot.

A kicsi 15 hónapos lesz, vele jártunk tavaly neurológusnál (méhen belöl elfeküdte magát és pár hónaposan csak az egyik irányba szeretett forogn), szóval a neurológus külön szólt, hogy figyeljem majd, hogy mászik-e.

2010. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem hordtam a gyerekeimet ilyen helyekre! 13,7 és 2 évesek!A 7 éves lányom 10 hónaposan fordult hasra,11 hónaposan kezdett el mászni / már sík ideg voltam hogy baj van/és az egy éves születés napján tette meg az első önálló lépéseit!A 13 éves fiam meg mindent hamarabb csinált mint kéne,a 2 éves kislányom szintén kicsit le volt maradva a nagy átlagtól mert lustika volt de ő is 1 évesen indult el és elötte kb. 2 hete kezdett el mászni!
2010. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

utolsónak:

Én sem szabadidő hasznos eltöltése céljából vittem agyerekeimet ilyen helyekre.

harmadik

2010. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak! Nem neked válaszoltam hanem a kérdezőnek!

Más dolog ha indokolt :) A kérdezőnek az a problémája hogy:

"Már utolsó 2alkalomkor mászatta a gyereket a szőnyegen, fiam meg üvöltött mert nem tetszett neki.Szépen halad a fejlődésbe, csak a biztonság kedvéért járunk még,a dokik már szétszedik a gyereket, annyi helyre járunk. Én meg már egyre nehezebben viselem.Folyton kérdezik,hogy na mit tud már?Csinál már ezt azt?És csóválják a fejüket,hogy már ennyi idősen (9,5hós) ezt meg azt kéne tudnia."


Elege van az egészből de igaza is van mert tényleg nincs még lemaradva 9,5 hósan a pici!

2010. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

nálunk is ez volt, mi 5 hós korától kb. 15 hós koráig jártunk dévényre. Nálunk is nagyon hamar elkezdett kúszni, majd 10 hósan felállt, 11 hósan kezdett el mászni, első lépések 12 hós korában, önálló járás 15 hósan.

A mászás nagyon fontos, az erősíti meg legjobban a váz-izomrendszert és a két agyfélteke összehangolt működéséhez fontos - emiatt is van hatással az írásra-olvasásra.

A dévényes biztosan nem akar neked rosszat, szerintem nem lényúlósak vagy pénzéhesek.

türelem, biztos, hogy fog mászni a babád is - a sírást tudom milyen rossz átélni, de ez is azért van, mert olyan izmocskái dolgoznak a torna alatt, amik amúgy nem.

2010. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Fontos a mászás.Én logopédus mellett voltam gyakorlaton és a hozzá járó gyerekek többségénél a mászás vagy kúszás szakasza kimaradt.


Persze, előfordul hogy semmi későbbi gondja nem lesz, de én látva a példákat nem kockáztatnék.


Üdv.:Egy óvodapedagógus:)

2010. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező! A dévényes dolog nagyon jó. Ne türelmetlenkedj, inkább bíztasd a babádat, mikor már látod, hogy feladja. Hidd el nem fogod megbánni. Mi sajnos későn tudtuk meg, hogy milyen problémát okozhat, ha a mászás kimarad. És emiatt később is kezdtünk terápiára járni. A beszédfejlődéssel rengeteg problémánk volt és van. A fél országot bejártuk már, követjük a gyógypedagógusok tanácsait. Mozgásfejlesztő játékokat is vásároltunk. Még van egy kis időnk az iskolakezdésig de rettegek tőle, hogy nem ússzuk meg diszgráfia és diszlexia nélkül.

Szóval ne add fel!

2010. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Szia, lányomat azért kellett Dévény tornára vinni, mert hipotón, 1 évesen csak üldögélt. Ő minden alkalmat végig üvöltött, mert olyan izmokat mozgattak meg nála, amik abszolút nem voltak használatban. Mi párhuzamosan jártunk gyógytornára is Pestre. 2 és fél hónap alatt jutottunk el odáig, hogy mászik és már lépeget kézen fogva. De nagyon nehéz volt! Inkább most hord, mert ahol idősödik :) hidd el egyre nehezebb lesz! Sajnos nálunk későn állapították meg. Egy ötlet, nálunk nagyon bejött: vegyél egy fürdőlepedőt, fektesd a babád hasra, tedd úgy a fürdőlepedőre középre, hogy a mellkasa alatt legyen. Fogd meg a két végét és úgy emeld meg egy kicsit, hogy keze és a térde a földön legyen. A lábaiddal úgy állj mellé, hogy a lábszáraddal tartsd a combját oldalról ( ne tudja kinyújtani) és a sarkaddal tartsd/támaszt a bokáját. Mintha a lábad között mászna. Aprókat lépve próbáld mozgásra, mászásra bírni. Ahogy lépsz kicsit mozgasd a törcsit is jobbra balra. Remélem érthető voltam és Nektek is segít.
2010. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!