Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos kislányom megint...

4hónapos kislányom megint felkel éjszaka.1hós kora óta átalussza az éjszakát:20. 00-6. 00-ig.4napja felkel 2-3 körül enni, csak anyatejes. Mi lehet Vele?

Figyelt kérdés
Vagy csak hiányoztam Neki?4 napig kórházban voltam,és mióta hazajöttem azóta kel csak fel.Vagy csak már nem elég Neki az anyatej?
2010. jún. 1. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos hiányoztál neki, de érdemes utána nézned,mielőtt hozzátápláláson,meg tápszeren törnéd a fejed,hogy a babáknál vannak fejlődési ugrások, amikor több táplálékot igényelnek,és még sok minden befolyásolhatja az éjszakai ébredést.Az anyatej mennyisége ezekhez alkalmazkodik, tehát nincsen okod az aggodalomra, amíg láthatóan gyarapszik a súlya,kiegyensúlyozott, és jól szopizik. Valószínűleg idővel helyre áll a rend.
2010. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan az én lányom tápszert eszik, de szintén 4 hónapos. fejlődi ugrás lehet, valószínű, hogy több tej kell neki. Állítólag ez pár nap alatt lezajlódik, és aztán visszaáll a rend, mert többet fog szopizni egy-egy alkalommal. Nálunk ez azért nem tűnik fel, mert a tápszert úgy adagolom, ahogy a dobozra van írva, mindig megcsinálom a maximális adagot, így annyit ehet, amennyit akar.

Ha esetleg tudod mérni, hogy mennyit szopik, akkor próbálj valamennyivel többet adni neki, esetleg iktass be még egy evést valamikor a délután este folyamán, vagy vannak tejpépek....de aki szoptat, általában nem ad 6 hónapos korig mást a babának, mert nincs rá szüksége, és persze, ha elég tej van.

2010. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3,5-4 hósan volt hasonló. 2 hónap után elkezdett kelni éjjelente, pedig előtte aludt. A fogak voltak a ludasak, kibújt a 2 alsó, most jönnek a felsők. A gyors mozgás fejlődés is lehet az oka gyerekorvosunk szerint (forgott már minden irányba előtte is, de elkezdett kúszni, meg "kutyázik", négykézlábra áll, és hintáztatja magát)

Most 5 hós múlt, azóta is kel egyszer (de nem eszik, pár korty után vissza is alszik)

2010. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!