Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaruha vásárlás két gyerekre...

Babaruha vásárlás két gyerekre tervezve, minta nélkül?

Figyelt kérdés

30+2 hetes, első gyermekkel várandós kismama vagyok.

Elkezdtem babaruhákat vásárolni, és "elszörnyedve" tapasztaltam, hogy rengeteg mintás van.

Miért?

Miért kell egy ruhára Disney mintát, macit, virágot vagy valami állatot nyomtatni?

Úgy terveztem, hogy minta és csicsa nélküli, egyszínű Basic típusú rucikat vásárolok, amit mindkét tervezett gyermekem tud hordani, bármilyen neműek.

Ezek időtállóak divat tekintetében, és többségében uniszexek és szépek.

Erre szó szerint vadászni kell az ilyen darabokat!


A kétgyerekes barátnőm szerint előbb utóbb úgyis mintás ruhákra fog vágyni a gyerekem. Szerintem ez csak nevelés és példamutatás kérdése. Mi is csak egyszínű ruhákat hordunk.

Szerintetek?

Más is gondol arra, hogy az adott ruhát több gyerek is tudja hordani?

Másnak is fontos a minimál stílusú ruha gyerekeknél?


2017. dec. 19. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan ezzel szembesültem én is amikor elkezdtem vásárolni a gyereknek :D Én se szeretem a mintás, diznis ruhákat. Egyszerű, egy színű, felirat vagy hülye minta nélküli ruhái vannak, a tescoban veszek általában, ott vannak normális ruhák is, nem csak mintásak.
2017. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk vannak sima és egy színű baba ruháink is. Van amelyik már a negyedik gyereket szolgálja. Nálunk a mintás ruhák is csak szolidak. A nagyon disneys meg csicsás ruhákat általában rokonoktol kaptuk, azokat néha rájuk adom. A nagy fiam 8 éves, ő nem nagyon szereti a mintás dolgokat, kislányom négy éves ő rajong a habos babos, fidres fodros ruhácskákért.
2017. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Hogyne, majd az első gyermeki örömnèl, mikor meglát egy általa kedvelt mintát valami ruhadarabon a szíved fog megszakadni, felhagysz a lázadással ès megveszed neki! Ennyi!
2017. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a lengyel babakocsis anyuka?:D



Amúgy nekem is voltak elveim a terhesség alatt. Hogy nem fogok rózsaszínt adni a lányomra pl. Mondanom sem kell, a ruhatára 80%-a a rózsaszínnek valamilyen árnyalata. A Disney ruhákért én sem rajongok, de láthatod, hogy a HM, Zara és hasonló boltokban nincs túl sok Disney cucc.

Te már felnőtt vagy, van saját stílusod. De ezt nem kell teljes mértékben ráerőltetned a gyerekedre.

2017. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező látszik,hogy nincs még gyereked.Kb.2 éves koráig fogod tudni öltöztetni kényed,kedved szerint,utána nevelés ide,nevelés oda,egyáltalán nem biztos,hogy a neked tetsző darab elnyeri az ő tetszését is.
2017. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. a 62-es méretnél hagytam fel az uniszex ruhák keresgélésével, mert minimális ilyen ruhát találtam és ha volt, az is többnyire ronda. Ettől függetlenül mindig megörültem, ha a rózsaszíntől eltérő színű, de nem autós/dínós.."anyuci kispasija"-feliratú ruhát kaptam a lányomra.


Egyébként igen, kb. 2 év az a kor, ami után nem úgy megy, hogy bármit megvehetsz, tuti jó lesz.

2 éves lányom, ha valami nem tetszik neki, fel se próbálja. Nincs elkényeztetve, a hisztijeit következetesen kezelem, de ha sírógörcsöt kap a nagyija által szeretetből hozott Jégvarázsos ruhától, nem fogom leköltözni, hogy márpedig fölveszed.

2017. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem úgy kell vásárolni hogy akár 2 gyerek is tudja hordami mégha kúlönböző neműek is. Hidd e sok ruha tönkremegy. Nem minden folt jön ki, a minta (tudom, te nem akarsz mintásat) megrepedezik, a színek fakulhatnak, bokyhosodhat az anyag.

2 fiam van a kicsi a nagy ruháit hordja de sokszor neki is veszek újakat pl tesco, cunda, pepco. Mert mikor előveszem a régi rugákat és akkor szembesülök aztal hogy bizony a sok hasznàlat meglàtszik. Persz nem kell annyi ruhát venni, de mindenképpen kap valami szépet.

Nincs gond az egyszínűvel de hidd el imádni fogja a mintát.

Ovis korban már vannak kedvenc figurák ezeket szeretin a felsőkön latni a gyerekek :)

2017. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem ertem mirol beszeltek.

A pepcoban vagy turiban vasarolom a ruhak nagy reszet, es kulonosen a pepco telis tele van minta nelkuli vagy nagyon-nagyon diszkret mintas ruhaval.

En a mintakat nem azert nem szeretem mert minta, hanem mert sokszor gagyin van ranyomva az anyagra es foszlik, meg rossz tapintasa van.

2017. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
A nagyon pici méretből bőven van uniszex, utána meg egyre több ruha nem marad olyan állapotban, hogy jó legyen tesóra. Én a drága/nagyon szezonális dolgokból törekszem az uniszexre (lányom és fim van) pl. Overál, kabát, crocs papucs nyárra, napkalap (fehér).
2017. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 babyboom567 ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


1.Felesleges betáraznod(főleg új ruhákból)a csecsemőnek,mert iszonyúan hamar kinövi,sőt átnövi.Különben H@M-ben sok natúr szín van,és nagyon jó minőség.(kisfiam kb másfél hónap alatt a 74-es méretből 92-es -ig nőtt ,valamiből már az is kicsi)

2.Nem tudhatod milyen nemű lesz a másik babád.

3.A második gyerek is megérdemli az új cuccokat(ha az elsőnek ez járt).

4.Rengeteg folt nem jön ki,és rettentően bosszantó lehet ha egy 2-3000 forintos bodyból nem jön ki a hányás/kakafolt és nem tudod ráadni többet.

5.Utálom a rózsaszínt(szerencsére fiam van),én is inkább fiús vagyok,de amióta gyerekem van és babaruhák között mozgok,egyszerűen beleszerettem a kislány cuccokba.Annyira csajosan/vagányan lehet öltöztetni a kislányokat.

6.És ahogy már írták előttem,2 évesen már nemfog felvenni akármit.

7.Évekig tárolt ruha, is tönkremehet(hiszen még csak az első baba születik)

8.Ha terveztünk volna több gyereket(de nem lesz több),akkor sem vásároltam volna másképp(csak pár új ruha volt,inkább turi,börze,meg örököltünk).

9.Azért van rengeteg mintás ruha,mert nem mindenki szerint csicsás(mondjuk elég sok),valaki szerint cuki.

10.Túlaggódód,ráérsz ezen 2 év múlva gondolkodni.


Jó babavárást és könnyű szülést:)

2017. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!