Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csalódtál már keresztszülőben?...

Csalódtál már keresztszülőben? Mi egyáltalán egy keresztmama "feladata", ami elvárható lenne tőle?

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem húga a kersztmama, magától értedő volt, hogy ő lesz, nekem nincs tesóm, bárcsak inkább egy barátnőm lett volna felkérve.

Rettenetes nagyot csalódtam benne, egyáltalán de tényleg abszolút nem érdekli a fiam, ezer éve nem látta, nem is édeklődik telefonon sem hogy van, névnapra megvetette az anyjával az ajándékot, aztán azt sem tudta mit ad. Nagyon rosszul esik!! Férjem persze elfogult vele, nem teszi szóvá. Gyereknapra sem neki, sem az anyóséknak nem jutott eszébe, hogy ellátogassanak. Egy városban lakunk pedig.


2010. jún. 5. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Én is annak idején a bátyámék lányának lettem a keresztanyja, én sem tartom velük a kapcsolatot. Kellemetlen, ha az emberre azért rátestálják, mert testvér. Nekünk nem is lett a babánknak keresztszülője, mert minek? Hogy annak a személynek ajándékot kelljen venni pl. szülinapra?
2010. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon! A legjobb barátnőm! Akkor tudta meg, hogy babát vár, mikor én mentem szülni. Ő lett a lányom keresztanyja, amíg meg nem szült, nem is volt vele gond. De sajnos nagyon rossz anya, rossz nézni, amit csinál a kisfiával, én emiatt nagyon csalódtam benne! Nem is engedném el vele sehova a lányomat, olyan felelőtlen! Nem is nagyon szoktunk már találkozni.

Ez van, hát nem baj, ettől nem lesz "hiánya" az én lányomnak.

Szerintem a keresztszülő "feladata" annyi, hogy szeresse a te gyerekedet, bánjon vele felelősségtudattal és szeretettel, és bármikor rá lehessen bízni a gyereket!

2010. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztszülői szempontból írok:

Nekem van 3 keresztgyerekem.

1.gyerek: ő volt az első, a férjem nővérének lánya.Lelkesen beleegyetünk hogy mi legyünk a keresztsz.-k.Megszületett a kkislány és sok mindent vettem neki csak úgy, elvittük magunkkal állatkerbe.Karácsonyra szülinapra értékes ajándékokat kapott, stb stb.Az én lányom megszületett, igaz nem ők lettek a kerszül.-k, de sem ünnepre sem csak úgy nem kap semmit, még csak egy jó szót sem,Mindezt azért mert szerinte az én lányom a kedvenc unoka.Ezáltal a mi viszonyunk is megromlott és hogy úgy fogalmazzak tényleg kényszer a látogatás vásárlás.

2-3. gyerek tesóm gyerekei.Amit én adok oda azt vissza is kapjuk, sokszor vigyázunk egymás gyerekeire.Ő az én lányom keranyja.De ha nem lenne az akkor is megtenném neki.Sokszor veszünk egymásnak csakúgy vmit.

A gyereknapról nekem az a véleményem hogy az a szülők dolga, de ez csak az én véleményem, nálunk ez a szokás.

2010. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
alapjáraton a keresztszülő feladata, h a szülő halála esetén felnevelje a gyermeket. természetesen ma a keresztszülő ajándékot vesz, ott van a szülinapokon... a fiam keresztanyja a barátnőm lett, akiben én maximálisan megbíztam, számítottam rá... hááát nem kellett volna. eddig a 2 év alatt 2-szer volt nálunk, nem érdeklődik a fiam után, gondolom annyira nem is érdekli. már régebben rájöttem, h nem jó választás volt...
2010. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Általában aki barátot választ keresztszülőnek, az előbb-utóbb megbánja. A barátság elmúlhat, de egy rokon pl.örökre a rokonod maradhat.

Eredetileg tényleg az volt a keresztszülő szerepe, hogy halál esetén felnevelje helyetted a gyereket.

Én még nem csalódtam, igaz csak egy hónapja volt nálunk a keresztelő.

Nekem is van 3 keresztgyerekem (2 közülük az unokatesómék gyereke), természetes, hogy alkalmakra mindig kapnak ajándékot, egyébként meg csak apróságokat. Ha kell vigyázok is rájuk. Gyereknap nálunk sem szokás semmi extra ajándék vagy bármi. Ha vannak programok, oda elvisszük őket.

Ettől függetlenül is meglátogathatott volna benneteket a férjed családja.

2010. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak az én fiamnak ilyen "gáz" a keresztanyja? Legszívesebben visszacsinálnám az egészet. Még az hogy nem látogatja, de nem is érdeklődik. Totál ki vagyok akadva.
2010. jún. 17. 18:38
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem. A barátnőm is úgy járt, mint te. A leendő sógornője lett a keresztanya, aki nagyívben tojja le a kislányt. Még csak fel sem hívja őket, hogy mi helyzet, pedig nem lakik messze. Ha séta közben találkozunk, akkor persze odajön, köszön, de nem nagyon foglalkozik a kislánnyal. Én voltam a másik keresztszülő jelölt, de a rokon elsőbbséget élvez. A barátnőm azóta elmondta, hogy mélységesen bánja és sajnálja a dolgot, hogy nem én lettem a keresztanya. Mert közel annyit foglalkozom a csajszival, mint a saját anyja. Meg is beszéltük, hogyha ne adj' Isten bármi baja lenne a barátnőmnek és a párjának, én gondoskodom a kislányról, nem a "keresztszülő". Nekem pedig ez a fajta bizalom többet ér ezer keresztlevélnél!
2010. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia,


én a legjobb barátnőmet választottam, ő volt az esküvői tanúm, elsők között tudott a baba projectről, minden fontos pillanatában az életemnek mellettem volt, bármikor számithattam rá!! sajnos messze lakunk egymástól, ő profi sportoló igy kevés ideje van, de a kicsire mindig szakit!! heti 1-2 skyp biztos, a születésnapok, nyaralások, szünidők együtt telnek, mindent megtesz, hogy amennyire lehet a manó életének a része legyen!! azért választottam Őt, mert tudom, hogy sosem fogok csalódni benne!!


Ági

2010. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, ne hidd, hogy csak ti fogtatok ki ilyet. Pl. a tesóm keresztanyja (anyu tesója) addig volt a keresztanyja, amíg össze nem jött a jelenlegi férjével, aztán már nem csak a tesómmal nem foglalkozott, de az egész családtól elzárkózott és rettentő gusztustalanul viselkedett, azóta (kb. vagy 15éve) se beszél vele senki. Így aztán az én keresztanyámat tekintő ő is a sajátjának, persze ez maximálisan viszonozva van az ő részükről is, mi még jól is jártunk, ha azt vesszük.

De pl. a férjem családjában a tesóinál barátok a keresztszülők és hát had ne mondjam, egyik sógorom kb. 5 évente találkozik velük, holott a szomszéd faluban laknak. A másik sógorom se gyakrabban, egy évben kb. háromszor, pedig ők még a szomszédos utcában is laknak a keresztszülőkkel.

2010. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nálunk se érdeklődik nagyon a lányom után..pedig be volt zsongva a keresztapja hogy ő lehessen...
2010. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!