Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire óvjátok, mennyire...

Mennyire óvjátok, mennyire kell óvni egy 10-11 hónapos babát az ütődésektől/eleséstől?

Figyelt kérdés

A kérdést lehet nem tökéletesen fogalmaztam meg. :) Nyilván nem akarom, hogy összetörje magát a gyerekem. :)


Most tart ott a kisfiam, hogy kapaszkodva képes állni, ugye stabilnak semmiképp nem nevezhető a dolog. Már magam sem tudom mit-hogyan tegyek, és nincs kitől tanácsot kérnem.


Néha le kellene tennem egy 5-10-15 percre, kiságyunk és járókánk van erre a célra, ez utóbbi is egy jó masszív darab. Szóval leteszem, feláll, és 10 mp múlva már esik-borul éééés természetesen ordít... Ma is beverte a fejét a kiságy rácsába, egy pici piros folt keletkezett, amit egyáltalán nem ítélek vészesnek, csak azon gondolkodom, hogy eshetett volna nagyobbat is (?) De egyszerűen minden másodpercben nem lehetek vele, vagy úgy kellene?!


Ha játszunk, akkor is egy hétszentség, törtetni akar keresztül minden játékon, hiába fogom, vigyázok, hol itt koppan, hol ott koppan... De ha meg szabadjára engedném, tuti, hogy össze-vissza törné magát.


Túlféltem? Kevéssé féltem? Mi a jó arány, hogy csináljam...?!


2018. jan. 29. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Habtapi mindenhova, ahol felállhat + pár hétig a sarkában voltam, hogyha rossz helyre esne ott legyek, de alapvetően nem kapkodtam utána. Meg kell tanulniuk esni is. Meg is tanulta és utána nem volt (nagy) baj.
2018. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Minden csecsemő így tanul meg járni, semmi baja nem lesz, esetleg vegyél utazóágyat, járókat, annak puha háló az oldala.
2018. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ilyen idős, esik-kel. Már ott tartok, hogy kapott egy kis puha sapit, hogy védje. Egy bukósisak talán már túlzás lenne. XD

Egyszerűen képtelenség minden pillanatban felügyelni, amint félrenézek, már huppan a fenekére vagy esik orra. De ha 4 órán át pislogás nélkül nézem, akkor áll mint a cövek.

Most látom rajta, hogy ha esik, akkor húzza be a buksit, kezd rájönni, hogy mit nem kéne. Illetve ha picit odakoppan (tehát épp csak hozzáért) akkor először rám néz, hogy most kell-e kezdeni bőgni, vagy nem szükséges. Ha látja, hogy nyugi van, nem érdekli, vagy röhög. Férjem sokkal parásabb, ugrik, pánikol: neki lemegy a teljes műsorszám.

Arra kell figyelni, hogy amit lehet, eleve meg kell akadályozni: rácsok, élvédők, fiókzár, nincs derékmagasság alatt törékeny, a borulékony székeket és kisasztalokat el kell most tenni. Felügyelet nélkül nem szabad hagyni, ha kell tedd a kiságyba, arra meg lehet venni rácsvédőt. De mindent nem fogsz tudni megakadályozni, lesz néha sírás.

2018. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Semennyire, úgyis esik-kel.


Nyilván figyelek az élekre meg lehetőleg ne a lépcsőn zakózzon - mintha nem fog valamikor -, de ennyi.


Ha nagyon megüti magát, akkor pedig ügyelet.

2018. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem tart ez olyan nagyon sokáig. Pár hónap alatt tökéletesíteni fogja az egyensúlyát, erősíteni a lábát, az is lehet, hogy pár hónap múlva járni is fog.

Addig pedig annyit tudsz tenni, hogy körbenézel, kiszúrod az igazán veszélyes dolgokat: vitrin üvegét be lehet ragasztani védő fóliával, az alacsony dohányzó asztal sarkaira tehetsz sarok védőt, stb.


A fiam is esett kelt. Sajnos ágyról is csúszott le.. Tény, hogy ezek mind fájdalmas dolgok, de látható, hogy hozzájárulnak a biztonságérzet kialakulásához. A fiam utána már jobban odafigyelt, hogy igen, az ágy magasan van, hogy alatta "mélység" van, na meg hogy ha esik, akkor hogy kell esnie.


Nem kell körbe matracoznod a lakást, csak arra figyelj, hogy a közelében légy és ránézésre éles, kilógó vagy üveg bútorokat toljatok félre kicsit vagy sarokvédőzzétek le.

2018. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam bator gyerek. Felmászott mindenhova valahogy. Lényeg esett bukott sirt volt hogy a semmibe esett el szó szerint. Volt hogy úgy esett még egy pillanatra elfordultam hogy fejjel a betonra. Ömlött a vér a fejéből. Irany a kórház akkor. Vettem neki jarókeretet én úgy hivom a jarássegítőt. Ott oldódott meg minden. Ment szaladt a kis tempójába ha elakadt segítettem. Majd rövid idő múlva magától ott hagyta és elég biztos lett a járasa.

Kicsit csampás meg bal lábas de jó fej.

Most 2 eves lesz mar ma ő felakart mászni a fára mert ott volt a macska. Kérdeztem tőle mit szeretnél? Mondta a macskát. Lehívtam neki a cicát.

2018. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!