Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves a kislanyom. Adhatok...

1 eves a kislanyom. Adhatok nekik kakaot? (tapszerhez) Meddig foraltatok a vizet? Adhatok mar csapvizet neki? Hasznaltok mar poharat nekik?

Figyelt kérdés
Szoktatjatok az onnalo etkezesre?Kanal,villa(muanyag).
2010. jún. 7. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Csapvizet forralva az első naptól lehet adni, nagyon sokan nem is dőlnek be a babavizes reklámoknak.. (persze, ha jó minőségű a csapvíz!). Poharat 6 hónapos kora óta használok a kislányomnak, ő abból kapott inni a hozzátáplálás óta (így kihagytuk a cumisüveget és a csőröst is). Kanalat már 8 hónaposan adtam a kezébe, 1 évesen már ő is evett vele. Bár még kicsit maszatos lett a végére, meg sokáig tartott (én is etettem közben, de ő is próbálkozott!), de megérte. 15 hónapos kora óta teljesen egyedül eszik!
2010. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,kakaót akkor adhatsz, ha nincs allergiás a közeli családtagok között, mert az allergizálhat, szóval ha úgy tűnik nincs rá hajlama. olyan 10-11 hós koráig kapta forralva a vizet. csapvizet. de mostanában annyit hallottam arról, hogy a beleürül a sok emberi szenny, értem ezalatt, pl. a fogamzásgátlók hormontartalma, hogy sztem most már nagyrészt inkább ásványvizet adok majd neki.

poharat 6 hós kora óta hazsnálunk, olyan 1 évesen tudott belőle cseppmentesen már inni, és kb. 1 hónapja már nállóan is tud cseppmentesen (ha figyel), 17,5 hós. az önálló kanalazás olyan 2 hónapja érdekli, tud is már egész jól enni, ha akar, de sokszor csak bohóckodik és nekem kell etetnem.

2010. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret akkor macikávét vegyél neki, vagy ha a nyuszis kakaóra gondolsz, akkor abból csak keveset. Lányom is úgy kapta 11hónapos kora óta,mert másképp nem volt hajlandó meginni. Vizet egy éves koráig forraltam, a tejitalhoz még most is(16hónapos) de ha simán vizet kap vagy limonádét,akkor nem. Poharat 9 hónapos kora óta használunk, előtte nem volt hajlandó belőle inni,csak a csőrös itatóból. A hozzátáplálás megkezdésekor már adtam a kezébe kanalat, (villát csak 11hónapos kora körül), így már 11hónaposan egyedül evett, ha éhes volt, ha nem akkor csak kenegette. Nem engedte hogy én segítsek, olyankor visított és ütögette a kezem. Szóval azóta egyedül eszik. Villát most tanulta meg igazán használni, nagyon élvezi ha azt adom neki és nem a kanalat.
2010. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! 9 hónapos korától issza a kakaót a lányom, a nyuszisat, most 14 hónapos. Nemrég kezdtük el a tejet, addig tápszerhez kevertem neki. A vizet már nem forralom, 13 hónapos korától, csapvizet adok neki mert az ásványvizekről azt mondta az orvosunk hogy az ásványi anyag tartalom nem megfelelő a babák szervezetének, így én azt nem adom.

Pohárból vizet iszik, egyébként mást cumis üvegből, de sokszor csak játszik vele, de már többször rá jön hogyan kell kicucorogni a vizet a pohárból. Nálunk az a fontos, hogy olyan pohár legyen aminek kifele hajlik a széle ami a szájához ér, így könnyen kicucorogja belőle.

Kanállal villával való evés kilőve, csak játszik vele és széttrancsírozza az etetőszéken, ha pedig éhes akkor enm győzi kivárni mire a pocak telik. Ezzel én még várok pár hónapot.

2010. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!