Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több mint 3 órás autóútra...

Több mint 3 órás autóútra kell mennem a 14 hónapos fiammal úgy, hogy én vezetek, ő meg hátul van ugye. Hogyan tudom lekötni a kocsiban, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Adjak neki játékot? Kössem az első ülés háttámlájára, vagy a kapaszkodóra mellette?

Azt tudom, hogy többször megállunk majd, enni is, pelust cserélni meg sétálni.

Milyen ötleteitek vannak, mi vált be ilyen esetben?


A másik pedig, hogy ott kell hagynom nagymamámnál fél napra, mert államvizsgázni megyek, de mamámmal ritkán találkozunk. Előtte nap délutánt együtt töltjük majd, meg tudja szokni? ÉS reggel mi a jobb neki, ha felkel korábban, de velem, vagy alszik ameddig szokott, de nem leszek ott ha felébred?


2010. jún. 7. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld hozzáigazítani az utazás időpontját az alváshoz. Nálunk ez bevált, ha hosszabb útra indulunk, és nem időre megyünk, mindig akkor indulunk, amikor aludni szokott.
2010. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

fú, attól függ milyen típus a babád. az enyémmel ezt nem merném vállalni....ő ha nem vagyok a látóterében, akkor visít ilyenkor. mi amikor hosszabba utóútra megyünk, aúgy időzítjük, hogy alvásidőre essen a nagy része. aztán viszek könyveket, plüssöket, rágcsát, de ezek csak akkor jók, ha én is ott vagyok mellette. nézegetjük a könyveket, bábozok neki, nevetgélünk sdatöbbi. de ez az enyémre igaz, vannak akiket nem zavar, hogy anya elöl van ők meg hátul.


az alvás meg szintán ilyen: csak velem alszik el, más még nem altatta, mamára meg pláne nem tudnám bízni, mert 3 havonta egyszer látják egymást, (400 km-re lakunk egymástól), szóval...de te tudod, menynire van jóban a mamával, mennyire tolerálja az ilyen helyzeteket.. ezt neked kell tudnod.

a felkelésnél sztem egyértelműen az a jó, ha korábban kel, és még ott vagy.

17 hós kislány anyukája

2010. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a jó ha már nem vagy ott amikor felkel.Énekelj neki utkozben ha ébren lenne,vigyél valami cdt ami lekoti,megynugtatja,játékot koss minden elképzelhető helyre,meg adj a kezébe is:-)A legjobb tényleg az lenne ha az ut nagy részét átaludná
2010. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Pár hete mennem kellet ügyet intézni a városba és az apukára volt bízva a kisi reggel.Nővérem 10órakkor ment hozzánk,akkor már aludt a kisfiam mert a férjem elaltatta.Szépen letették és férjem elment dolgozni.

Én 11:30körül értem haza.12 órakkor kelt fel a kisfiam de megbeszéltük tesómmal,hogyy csináljuk azt,hogy én elbújok a fürdőbe,hogy ne lásson és ő megy be érte és hozza ki.Szegénykém úgy zokogott annyira sajnáltam.Csak akkor nyugodott meg mikor átvettem tesómtól és jól megölelgettem.Ráadásul tesómat nagyon szereti a kisfiam szinte minden nap itt vele.

Én azt tanácsolóm,hogy mikor felkel akkor mindenképp legyél ott.

Mikor úgy van nővéremre bízva a kisfiam,hogy ébren van játszanak én meg elmegyek akkor gond nélkül elvannak akár 5-6 órát is.

2010. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Délelőtt szokott aludni egy órát, még tízórai előtt, így reggeli után indulunk el, talán azt az egy órát végigalussza a kocsiban is.

Egyszer már mentem vele, csak akkor még kisebb volt, és elől volt mellettem, úgy könnyebb volt. Kicsit tartok a dologtól, de majd megoldjuk valahogy:)


Hogy ez a reggeli dolog hogy lesz, azt nem tudom, bár lehet úgyis felébred ha én felkelek.

Remélem ellesz mamámmal, mert bőven elég lesz az államvizsga miatti idegességem, legalább ő legyen jó helyen.

Ha minden igaz öcsém és unokahúgom is ott lesznek, és velük nagyon jól elvolt, amikor nemrég itt voltak. Hárman már talán le tudják kötni, hogy jól érezze magát:)

2010. jún. 7. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos minden rendben lesz.Hárman csak elboldogulnak a picivel:)Sok sikert az államvizsgához.
2010. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hárman már csak-csak:) Nagyon köszi!
2010. jún. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!