Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem olyan neveket...

Tudnátok nekem olyan neveket mondani melyeknek jelentése: túlélő? Jöhet lány, fiú név is.

Figyelt kérdés

2018. márc. 18. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan név, aminek a jelentése szó szerint "túlélőt" jelentene. Rákerestem, teljes névtár és ctrl+F. Nem dobott ki egyet sem.
2018. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Renáta: újjászületést jelent.

Túlélőt én se találtam

2018. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont ilyen nevet szeretnél neki? ha például az az oka,hogy csoda az,hogy életben maradt,akkor kereshetsz olyat is,ami csoda,harcos, vagy ehhez hasonló jelentésekkel bír.
2018. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ambrus, jelentése halhatatlan. Ez az egyet tudom, mert a fiamat így hívják.
2018. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, nekem sincs válaszom, de tartanék attól, hogy ilyen név adásával befolyásoljam gyermekem sorsának alakulását.

Nem azzal van a gond, hogy túlél, hanem, hogy olyan sorsot predesztinálsz neki, ahol folyton túl kell élnie valami, vagy úgy fogja fel az életet, mint valami túlélő küzdelem.

2018. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyet, ami eszembe jutott erről a Viktor, Viktória, Viktorina ami győzelmet, győztest jelent.
2018. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért szeretném ezt, mert az élet egy küzdelem. Bár a nevek jelentése állítólag nincs befolyással a babára én akarom, hogy mindent túléljen. Nem úgy, hogy mindig küzdenie kelljen, de ha kellesz, akkor tegye azt.
2018. márc. 27. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!