Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy egy baba...

Van olyan, hogy egy baba valamilyen betegség miatt nem hajlandó darabosat enni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, neked mekkora a baba (mert babának legfeljebb 1 éves korig szokás nevezni, utána már kisgyerek), de ha jön a foga, akkor igen gyakori - és fél éves kortól kettöig majdnem mindig jön éppen egy-két fog, tehát könnyen elöfordulhat.
2010. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Másfél évesről van szó és öklendezik a darabos ételektől. Van, hogy ki is hányja, amit előtte szopizott. Elég válogatós is, pépesből sem eszik meg mindent és ha eszik is keveset. Lehet, hogy majd idővel változik a helyzet, de kíváncsi vagyok, hogy okozhatja-e betegség az ilyen öklendezéseket. Amúgy sokat szopizik még.
2010. jún. 13. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam is másfél körüli,19 hós. 16 hónapos koráig öklendezett minden darabostól. Most is csak csipegeti a felnőtt ételt, a többi pèp. Abból is egyre kevesebbet, kevesebb félét eszik meg, mint korábban. Nagyon idegölő, tudom, mit érzel. Most úgy állunk, hogy az étkezés negyede szilard kaja, rá a pép.
2010. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sajnos nálunk sem jobb a helyzet.Semmilyen darabos kaját nem eszik a 13 hónapos kisfiam.Ő is öklendezik ha darabosat adok Neki,illetve ha csak próbálok Neki adni.Én is nagyon el vagyok keseredve.A védőnő csak hümmög.Azt mondja,majd megérik erre is.Ráadásul most pár napja a cicit sem fogadja el..gondolom azért mert jön a kistesó.Kitartás,próbálgatni kell és talán lassan elfogadják a darabosat is.
2010. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy nem szokta meg, hogy a darabos étel meg kell rágnia. Erre úgy tudod a legjobban rászoktatni, ha kenyérhéjat (a legjobb a sarka) adsz neki, azt elöször általában szopogatja, de nemsokára elkezdi rágcsálni is. Nem kell félni, nem fullad meg töle, és ha megszokta, akkor a puhára fött egyéb ételeket is meg fogja enni.


Négy gyerekes anya

2010. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves négy gyerekes anyuka! Ezt hogy érted: "nem szokta meg, hogy a darabos étel meg kell rágnia"? Mikor kellett volna elkezdenem, hogy megszokja? Te mikor kezdted adni nekik?
2010. jún. 14. 08:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves négygyerekes anyuka! Az a baj, hogy vannak babák, köztük a fiam is, akinek hiába adtad a kezébe 8-10 hósan a piskótát, kenyeret,kiflit, mert vagy eldobta, vagy fuldoklott tőle. Nekem is azt mondják, hogy biztos későn kezdtem a próbálkozást...kezdtem én időben, de az ebèdek úgy zajlottak, hogy kis darab a szájába került, tátotta is ki a száját, öklendezés, hátbavágás, hogy hagyja abba, vagy jött a hányás vagy könnyes szemmel sírva lenyelte a mikroméretű darabot. A férjem könyörgött, hogy hagyjam abba a darabos kínszenvedést, mert szívszorító:((( próbáltam ujra és ujra...másfél évesen minimálisat, de már eszeget, azt is csak, ha ő teszi a szájába, a többi pép. De! Akkor is kell próbálni, kitartás, kedves kérdező! Én választottam egy étkezést, pl ebéd, mindig rendes étellel kezdtem, de csak olyat adtam, amit ő meg tud fogni, mint krumpli, rizs, apró husik, fél karika bőrtelen virsli, stb, kirakva egy tányérra, de kicsi adag, hogy ne rémüljön meg a mennyiségtől. Ha abból evett akármennyit, nagyon megdicsértem, ha már csak turkált benne, jöhetett rá a pép. Nagyon lassan haladunk a mennyiségekkel, de haladunk!
2010. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!