Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 18 hónapos kisfiúnak...

Egy 18 hónapos kisfiúnak fülbevaló?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm tetetett a kisfia bal fülèbe fülbevalót.


Őszintèn èn ilyet mèg nem làttam.

A megszokott az,hogy kislànyoknak szoktak fülbevalót betetetni.


Nem ellenzem,de amikor meglàttam,meglepődtem.


Azt mondta az ismerősöm,hogy nem kell maradinak lenni.

Ha 20 èves lesz lehet addigra màst fog a fia magàn viselni.

Ès itt a tetovàlàsra ès egyèb testèkszerekre gondolt.


Te rugalmasan kezeled az ilyen dolgokat?


2018. máj. 11. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem gusztustalan, akkor is, ha bárki maradinak tart emiatt. A lányomnak van fülbevalója, a fiaimnak nincs.
2018. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Rugalmasan, mert szerintem ugyanaz, mintha lànynak lenne. Azzal sem ertek egyet, hogy a lanyoknak kilyukasztjak a fuluket babakorban, amikor meg nincs beleszolasuk, hogy akarjak-e. Ez a felnottek hulyesege, semmi elonye nincs abbol se egy kislanynak, se egy kisfiunak, hogy kilovik valamelyik testreszuket.

Ugyhogy ha a kislanyos anyukak megtehetik, akkor a kisfiusak is. De en arra szavazok inkabb, hogy ne legyen egyik kisbabanak sem fulbevaloja. De ez csak az en velemenyem, az meg senkit nem erdekel, haha. Annyit tehetek, hogy en sem itelkezem, nekem ugysem befolyasolja az eletemet.

2018. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha 15-16 évesen így dönt majd a fiam, akkor nem fogok ellenkezni. De hogy magamtól rakassak egy ilyen kisfiúnak... brr. Pedig egyébként szeretem a fülbevalót babakorban, a lányaim már a kórházban kaptak.
2018. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Lánynak sem rakatnék, nemhogy fiúnak!
2018. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Lányomnak sincs. Férfiaknál ez valamikor a nyolcvanas években volt divat, kicsit el van tévedve az ismerősöd, akkor sem babáknál amúgy.
2018. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Kalóz lesz a gyerekből, akárki meglátja. Az egyik szemét nem köti le?

[link]

2018. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

De csak a bal fülébe mert a jobba csak a bzik rakatják! Hihetetlen uramatyám még arra is figyelt nehogy melegnek nézzék a másfél éves gyereket. Milyen kedves...


SOHA nem rakatnék a fiam fülébe fülbevalót se a balba se a jobba se mindkettőbe sőt a lányoméba sem mert szörnyen ízléstelennek tartom az apró gyerekek fülében az óriási bling-bling fülcsiket. Rugalmasan kezelek mindent egyébként, felőlem aztán tetkója is lehet ha elmúlt 16 vagy kék haja, piercingje mit bánom én (úgyis kinövi aztán majd eltakartatja a béna lázadó szrt magán) de az újszülöttek fülét azonnal kifuratni pl. undorítónak és prosztónak találom. Fülbevalót is 5 éves kor után utána már nem néz ki olyan förtelmesen mert nagyobb a buksijuk. Kisebbségi szokás de főleg ez a bal fülben kisfiúnak.

2018. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Még jó, hogy nem a szemöldök piercing tetszik anyukának.

A testmódosítassal úgy vagyok, hogy mindenki azt kezd magával, amit akar. Rajtam is van tetkó, testékszer, miért os ellenezném?

De: a lányom idén kapott fülbevalót a 10. szülinapjára. Ő akarta, és már elég nagy, dönthessen. A haja is olyan, amilyet szeretne, mióta beszélni tud. A fiaimnak is. Az se érdekelne, ha a fiú akar hosszút, vagy zöldet. A haj kinő.

A lyuk a fülben viszont megmarad. Akkor is, ha csak egy kis pötty. Ezért nem lövetném ki a 18 hónapos fülét, nemtől függetlenül.

Később lehet, hogy utálni fogja, és vissza csinálni nem lehet.

2018. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Most lesz 6 hetes a kislányunk ... mi megbeszéltük ,hogy nem rakatunk neki fülbevalót majd csak ha ő kéri . Ugyan nekem is piciként csinálták és még van mások 4 nek is lyuk szúrva de egy ideje nem viselek fülbevalót . Nem vagyunk konzervatívak sőt .. ha nekünk azt mondja 4 évesen ,hogy fülbevaló kell akkor elmondom neki hogyan megy ha szeretné legyen . és ugyan igy fog menni a piercing és tetoválás is .. de ez ,hogy kisfiúnak fülbevaló még számomra is megbotránkoztató ..
2018. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Úgy a '80-as években volt divat a férfiak körében az egy fülbevaló.


De már nem a '80-as években élünk.


AMúgy mindenki azt csinál a gyerekével amit akar. Én meg sem kereszteltettem, mert ezt majd ő eldönti. Másnak meg az a természetes.

2018. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!