Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik most kezdtetek el húst...

Akik most kezdtetek el húst adni a babáitoknak: hol veszitek a húst (hentes, Kaisers's, Tesco, stb. ), illetve az elkészített húsos bébiételt, ha beteszem a hűtőbe, másnap odaadhatom-e a kisfiamnak? Vagy frissen készítsem mindig?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyósoméktól szoktam hozni csirkemellet, nekik van a ház körül, ő vágja le. Pulykamellet CBA-ban szoktam venni 1 kg-ot, apró darabokra felvágom, becsomagolom folpackba, és fagyasztom (nekem a főtt és utána fagyasztott húsnak kiengedés után van valami mellékíze, így viszont olyan, mintha friss lenne). Kajakészítés előtt egy órával kiveszem, és felolvasztom. 2 adagnyi kaját szoktam csinálni, az egyiket frissen, második adagot másnap kapja ebédre.
2010. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdetben csirkemellet vettem csak, azt meg mindig a piacon olyankor, amikor friss árú érkezett (ált. csütörtök). Ha mondtam, hogy babának lesz, mindig megmondták, mennyire friss. (Igaz, "bejáratott" hely volt, ismertek.)

Tescoba semmiképpen ne vegyél!!!


Én is kicsi kockákra feldaraboltam a nyers husit, külön csomagoltam, és mindig annyit vettem ki amennyi kellett. Szerintem 1 napig a főttnek sem lesz semmi baja, csak jól hűtsön a hűtő.

2010. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, én szoktam Tescoban venni, és bejáratott hentesnél is. Semmi gond nem volt a Tescoban vásárolt húsnál. Hazahoztam, lefagyasztottam még frissen és nem volt soha probléma vele. Sőt, mivel látták hogy picinek veszem, még hoztak hátulról frissen érkezettet is.
2010. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tescoról tudnék mesélni! Inkább ne, pláne ne babának!
2010. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én hentesnél,kérdezd meg mikor kapnak friss árut,és akkor aznap,vagy másnap érdemes .
2010. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vásárcsarnokban vagy Sparban veszem, utóbbinál a lecsomagolt Hercsi "Boldog Csirkét" :)

Én egyszerre megfőzök húslevesnek neki egy adagot, abból a levest meg a zöldségeket megesszük közösen, a húst (főként csirkecombot adok, zsírtalanítva persze) meg felaprítom neki (akár a turmixgép darálós feltétjével) és így lefagyasztom készen egy dobozban. Ha nem turmixolva van, hanem ilyen nagyon apró darabkákba, akkor fagyottan is le tudsz szedni belőle mindig annyit, ami a főzelékjébe kell. Én már a legelején se turmixoltam neki a húst, hanem nagyon apróra vágtam. Ha meg turmixolod, akkor jégkockatartóban le tudod fagyasztani és tudsz belőle kivenni ;)


Bocsi, csak gondoltam hátha jól jönnek a tippek :)

2010. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: darabkákbaN természetesen, elírtam.


Na meg így pl. elkészíted a főzeléket akár 2 napra, és csak abba a részébe teszel húst, amit aznap megeszik. A többibe meg másnap veszel ki ismét a fagyasztóból, így nem kell húsosan tárolni.

2010. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ;)
2010. jún. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!