Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad hagyni 3 éves babának...

Szabad hagyni 3 éves babának hogy felüljön?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam de kezbe tartva teljesen felül. Szabad neki hagyni?
2018. júl. 2. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Ha magától csinálja, akkor igen. Nekem 4 hónapos kora óta stabilan ült a legnagyobb.
2018. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Kizárt, hogy 3 hónaposan egy gyerek magától felülne.

Az nem számít annak, ha fogod a kezét és felhúzza magát, vagy megtámasztva nem döl el.

Ha elöbb ülteted, mint ahogy egyedül felül, tönkreteszed a gerincét.


Egy gyerek akkortól ülhet, amikortól kúszásból/mászásból a lába mellé teszi a popsiját és ebböl a helyzetböl tanul meg ülni minden segítség nélkül, elötte nem.

2018. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg foglak lépni de teljesen egyedül ül fel. Egy pillanatig hagyom neki de utána vissza fektetem.
2018. júl. 2. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
3hónapos az én lányom is . Legutóbbi orvos látogatásnál azt mondták ne hagyjam neki .Én ezt nem teljes ülésnek mondanám inkább próbálkozik és egyre inkább probálja magát megtartani .
2018. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha a földön van és vízszintes a talaj. (tehát nem az ölében valakinek, nem a hintaban, nem a pihenoszeken, nem a babakocsiban, stb.) A TALAJON, és a gyermeked ott felül, akkor igen.


Ellenkező esetben nem, nem tesz jót. De megtiltani nem fogja neked senki. Te dolgod, te gyereked. De nagyjából úgy képzeld el, hogy még nincs annyi izma ami tartaná és a gerincre nehezedik a teher.


Normálisan pl a pihenoszekben is fel akart ülni az én kisfiam is, és nem nyomtam vissza a fejét hogy MIT KÉPZELSZ FIAM FEKÜDJEL CSAK VISSZA, ha véletlen osszejott... De nem is hagytam neki, (nem segítettem elő) hogy üljön. Három hónaposan inkább forgás miatt próbált úgy mozogni, mint aki fel akar ülni, de vegul atfordult. Majd kúszott, mászott, ült és most már áll és lépeget is szépen.

2018. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!