Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes újszülöttnek nem túl...

2 hetes újszülöttnek nem túl egyhangú az élete?

Figyelt kérdés
Hálistennek nagyon jó kis babám van, szopizik, néha kiegészítve tápszerrel, és utána kb. 3,5-4 órát alszik. Utána megint eszik, néha megmérem, tisztába tevés, köldökcsonk tisztítás, este fürdés, bújás, büfiztetés, de sokat alszik, alig van fent, eszik és elpilled. Szobájába friss levegő van egész nap, de pl. vigyem sétálni, hogy legyen valami történés vele, vagy ez most így természetes. Nem sárgul, nem azért alszik sokat. Sok szabadidőm van, utolérem magam,c csak azon gondolkodtam, a fent létet kell nyújtani például beszélgessek hozzá, énekeljek stb... de nem tudnám ébrentartani, mert elalszik büfi után. Légyszi ne bíráljatok, hogy ugyan mit akarok vele csinálni 2 hetesen, első babám és csak nézem, csodálom, miylen önállóan alvó, jó kis baba :)

2018. aug. 1. 15:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia


Mivel nekünk 4 hónapos, emiatt nagyon sokat én is utánaolvastam a dolgoknak, és pasiként főleg a tudományos oldal érdekel, a fejlődés része.


Ami érdekes és nem tudtam, hogy hogyan fejlődik maga az agy, a személyiség, a gondolkozás, az önállóság, hogyan váltja fel a tudatosság az ösztönt.

Egy 2 hetes baba jóformán még nem képes önálló gondolkozásra, ő még reflexből csinál mindent. Ezért reagál mindenre nagyon kiszámíthatóan és ezért nehezebb megvigasztalni, elterelni a figyelmét.

Majd 3 hónap körül fogod te is észrevenni, hogy kezd kitisztulni jobban és jobban a tudata, hogy látni fogod az ő saját akaratát, hogy tudatosan akar valamit elérni (pl megfogni játékot a kicsi kezével), vagy rájön, hogyan tud titeket befolyásolni sírással, vagy hogy már nem lesz érzékeny annyira a fájdalmakra, a hidegre, a vízre, a törölközésre, a hasa sem fogja kínozni annyit.


De addig ő csak éldegél. Szüksége van táplálékra, pihenésre, kis testmozgásra, érdemes gyömöszölni, tornáztatni, babatornázni, csípőnek nagyon fontos, és a legfontosabb, a szeretetre, nyugodt, kiegyensúlyozott otthonra. És főleg rád.


Az éneklés és beszélgetés mindig jó, de olyan 4 hónapos korban lesz fontos, akkor az agya már a hangokat szépen meg tudja különböztetni egymástól, már lehet felfigyel a nevére is, megkezdi a gügyögéseket és a sikításokat, megpróbál veled kommunikálni is. Tudni fogja szabályozni a lélegzetvételt, tudatosan vissza fogja tartani a levegőt, és utána sikít egy nagyot. Akkor nagyon fontos az éneklés és beszélgetés.

2018. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!