Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyermekemnek mennyi...

1 éves gyermekemnek mennyi széntablettát adhatok hasmenésre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyit. Én nem adtam egyiknek sem soha semmilyen hasfogót. Így ami nem oda való kijön. 2-3 nap alatt teljesen elmúlik az egész. Nekem azt mondta a dokink, hogy a hasfogó hatására széklet pang a vastagbél utolsó szakaszán, aminek a bolyhain ha megtapadnak bizonyos baktériumok v. vírusok (amelyek a természetes flórának nem részei)akkor elszaporodva azok sok gondot okozhatnak. Nagyon fontos azonban a folyadékpótlás! Tehát inkább sokat itasd és vidd dokihoz.
2010. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább Normaflórt adjál. Nekünk még soha nem írtak szén tablettát pedig volt már egy pár hasmenésünk.
2010. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk mindig a Normaflórt is írják fel, meg sok folyadékot.
2010. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, semmiképp se adj neki széntablettát!!! a hasmenésnek oka van, vagy a fogzás vagy valami fertőzés. a legjobb ha kiürülnek a bacik a szervezetből. Normaflore ahogy írták és sok folyadék. adj neki almát és banánt hasfogónak ha gondolod
2010. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Főttkrumplit neki:)
2010. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogzás miatt van a hasmenés, sajnálom szegénykémet, mert már tiszta pipros a feneke, és aggódom hogy hamar kijön amit megeszik.

Smectát olvastam hogy adható már ebben a korban.Adott már valaki?

2010. jún. 20. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
én a smectát nem ismerem, de az tuti, h a normaflore jó + a hipp-nek van hasmenésre sárgarépaléje, ami nagyon hatásos, direkt erre van
2010. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fogzás okozhat ugyan gyakori, hígabb székletet, de a babádnak ahogy leírtad nagyon erős hasmenése van ami veszélyes lehet. Amíg nem jutsz vele orvoshoz adjál neki normafloret, nyugodtan egyet reggel és egyet este. Én már most vennék az ügyeletes patikában. Ezen kívül smectát ha megissza adjál neki, mert nagyon könnyen kiszáradhat. Figyeld, hogy a lehelete nem fura szagú-e, a lepedékes nyelv esetleg cserepes száj is arra figyelmeztet, hogy vidd orvoshoz azonnal. A nagyon erős folyamatos hasmenés veszélyes!
2010. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem adnék még széntablettát neki!

Próbáld ki a Smecta port,mi mindig azt használtuk,és nálunk bevált!

2010. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!