Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Nimród...

Mi a véleményetek a Nimród névről? Ugye nem lehet magyarkodásnak tekinteni? Nem akarom szegényt beskatulyázni. Bár azt olvastam, hogy kétféle eredete van.29 hetes km

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szép név. Nem skatulyázod be vele sehova.
2010. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem nem tetszik,de a te gyereked,neked kell,hogy tetszen,meg persze majd neki,nehéz döntés.az én fiam viktor.legutolso pillanatban kapta ezt a nevet,több 100-bol.
2010. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon szép név! Ne foglalkozz vele, hogy ki minek tekinti. Ha a vezetékneve nagyon magyaros, akkor talán lehet magyarkodásnak tekinteni, de hát magyarok vagyunk, akkor ez miért lenne szégyen? Szomorú, hogy már erre is figyelni kell, minden tiszta szélsőség ebben a világban.
2010. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Hogy mi?! Nehogy már azért szégyenkezni kelljen, hogy Magyarországon a magyar gyermekednek magyar nevet akarsz adni!!! Komolyan mondom, az eszem megáll!!!


Nekem nagyon tetszik a Nimród név, lehet, hogy a második babámat így fogják hívni. Ha nem ez lesz, akkor is mindenképpen magyar nevet fogunk választani!

2010. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptemberben születik és Nimród lesz a neve!
2010. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. És hát igen, sajnos ilyen világot élünk, hogy mindenre figyelni kell, ugyanis nem akarom kitenni az én kicsikémet holmi csúfolódásoknak, bár azt is tudom, hogy mindent és mindenkit ki lehet csúfolni.
2010. jún. 22. 15:30
 7/11 anonim ***** válasza:
a Nimród név mióta magyar név? Ószövetségi név, talán asszír eredetű. Szép név, de nem adnám a gyerekemnek.
2010. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Nimród egy nagyon szép név. Bár persze ez tök relatív. A mi kisfiunknál ez volt az egyik számításba jöhető név. Legalábbis részemről,de mivel az apja fujjogott rá,így kerestünk mást.Zete lett.Na ez is igencsak megosztja a népeket,de nekünk tetszik,és bízom benne,hogy neki is fog.Ne mások válasszanak hanem TI! Ha ez tetszik legyen ez a neve,végülis magyar gyerek nem? :)
2010. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép ritka név, bátran adjátok neki. Inkább Nimród legyen mint a tucat nevek pl.Bence, Dávid stb.

Egyébként ha megszólnak, mond azt, hogy Zséda kisfiát is Nimródnak hívják, szerintem ő sem magyarkodni akart:-)

2010. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nagyon szép név a Nimród, nekem a kisfiam a Hunor nevet kapta , ha a második is kisfiú lesz akkor neki a Nimród nevet adjuk majd. :)
2010. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!