Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábíznátok olyanra a babátokat...

Rábíznátok olyanra a babátokat, akinek nincs gyereke, előzetes tapasztalata babákkal? Miért vagyok ezért rossz anya?

Figyelt kérdés

Viszonylag fiatalon, 22 évesen szültem. A legjobb barátnőm szokott néha vigyázni a kicsire, én olyankor vagy elmegyek edzeni, vagy szépítkezni. Maximum 2 órát szoktam távol lenni. Ők addig játszanak, elmennek sétálni, de pl. simán meg is eteti, vagy tisztába teszi, ha olyan van. Látta már egynaposan is, hetente 3-4 alkalommal biztosan találkoznak, így ismeri is, meg rettentő szeretettel van iránta. Viszont az anyósom ezt nehezményezi, hogy mégis hogy bízhatom olyanra a babát (aki 6 hónapos), akinek nincsen gyereke és hogy ez a lány még fiatal, fel sem fogja, ha valamit rosszul csinál. De én sem tudtam semmit a csecsemőkről, mikor megszületett a lányunk, mégis elég jól vesszük az akadályokat.


Hogy lehet lerázni az ilyen beszólásokat? Vagy én látom rosszul? Mert pl. rengeteg bébiszitternek sincsen gyereke, sokan egyetemistáknak, gimiseknek fizetnek...


2018. szept. 24. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem látod rosszul. Én mondjuk később szültem, 27 évesen, de simán rá mertem bízni a lányomat bármikor a 3 évvel fiatalabb húgomra, akinek nincs gyereke még. Sőt, a sógornőmre is, aki a tesómmal egyidős.

Mondjuk 6 hónaposan nálunk még eléggé dominált a szoptatás, így nem volt reális opció, hogy hosszabb időre rájuk bízzam, de babakocsival sétálni 1 órára elvitték például, nem láttam benne semmi rosszat, meg is tudták oldani mindig. Most már 3 éves elmúlt a lányom, a sógornőmmel egy egész napot tölt minden héten, annyira szereti, és a tesóm is vitte nyáron strandra, meg más programra is. Még mindig nincs gyerekük, ennek ellenére remekül elvannak.

2018. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha még megbízhatóbbak, mint az "én már felneveltem x gyereket mindent tudok" típusúak.

Na meg hány olyat hallani, hogy a 15-16 éves vigyáz a kistesóra.

Ha bízol a barátnődben akkor én sem látok benne semmi rosszat.

2018. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy anyósod azt nehezményezi, hogy a barátnőd vigyáz a babára és nem ő?


Amikor fiatalabb voltam én is vigyáztam a barátaink kislányára. Most nálunk érkezik a baba és simán rá fogom bízni a gyermektelen barátnőimre, ha ők szeretnének rá vigyázni/vele foglalkozni. Ha gond lesz, úgyis telefonálnak.

2018. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtasd meg a Mamát, hogy mindenre kioktattad a barátnődet.

Esetleg tényleg kérdezd meg, más alkalommal ő is átjönne-e vigyázni a kicsire (persze csak ha te is szeretnéd).

2018. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A 18 éves húgomra szívesebben bízom a fiamat, mint anyósomra, vagy édesanyámra, mert ő tényleg azt csinálja a gyerekkel, amit kérek, és nem írja felül a kéréseimet. :)
2018. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Arra bízod akiben megbízol. Én barátnőre mondjuk nem bíznám ha van gyereke ha nem.
2018. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

A fiamból kiindulva én azért nem bíztam és nem is fogom rábízni később se a babámat másra (akinek nincs gyereke vagy kellő tapasztalata), mert a fiam félrenyelős volt.

Ha épp a húgom vagy barátnőm vigyázna rá és nyelne félre, 100% hogy nem tudnák mit kellene csinálni. És ha besípol a légzésfigyelő? De aki már látott, átélt ilyet vagy van tudása ehhez, az uralni tudja a helyzetet.


És ez a tesónál is így LEHET - és ha ő is majd félrenyel távollétemben? Vagy esik le kanapéról és a többi és a többi: olyan emberrel legyen aki "fel van nőve a feladathoz", mert legtöbbször soká érkeznek a mentők.


Lehet vészmadárnak tűnök, de hónapokon keresztül kellett a fiam torkából ételt kiszednem vagy lefordítva kiütögetnem. Nem tesztelném le mással.. :/

Anyukámban bíztam és az anyósomban az első időkben, meg is oldottak helyzeteket ha úgy alakult. 1 év után már nem volt fontos ez a kérdés, akkor már bárki vigyázhatott a fiamra. Akkor már nagy a gyerek azért.

2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A negyedik át nem aludt nap után a kórházba a barátnőm maradt bent éjszakára a kicsivel. 10 hós. Ha ezért rossz anya vagyok leszarom. De már nem láttam a gyereket :( a barátnőm meg hazaküldött aludni. :D
2018. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt a hozzáálást sosem értettem. Nem téged szeretnélek megsérteni, dehát végeredményben te is “tapasztalatlan” vagy, sőt, minden első gyerekes anyuka az... ennyi erővel te se legyél a gyerekkel kettesben mert ha hirtelen történik valami (akármi) Te sem tudod hova szaldj, mit csinálj..

Ez butaság, nem vagy rossz anya, anyós mellett biztos tapasztalt nevelőnök voltak egészen kisiskolás korig 😄😄

2018. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor 25 voltam, a bnőm babájára vigyáztam, onnantól, hogy megszületett, 10 éves koráig :) Ráadásul úgy, hogy sose akartam gyereket :D sokat segítettem neki és mikor kiderült, hogy a baba remekül el van velem, nem volt miért aggódnia :) Eleinte, csak amíg este egy kiadósat pancsolt a bnőm, addig babáztam, aztán szép fokozatosan egyre többet voltam vele. Elment moziba a férjével, elment nagybevásárolni. Imádtam :)
2019. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!