Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátoknak hogyan...

Egy éves babátoknak hogyan "magyarázzátok" el, hogy nem szabad? A sütőajtót már szétcsapkodta, függönyt rángatni jó móka, kukaborigatás akár egész nap. (persze játék az élet és nevet rajta) Nem akarok türelmetlen lenni vele, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én elveszem a kezét,és mondom,hogy nem szabad.Sokadszor már odébb rakom a kiscsajt onnan.Néha bejön,néha nem-kiakasztóak tudnak lenni,kitartás!!!!!!!!!!!!
2010. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
4%
kitépném a gerincoszlopát és bekenném a helyét pirospaprikával
2010. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
húúúha. tombol a nyáriszünet...
2010. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off: 13.35-ös inkább kezdj hozzá a kötelező olvasmányhoz, az hasznosabb, mint hogy itt koptatod a billentyűzetet!


Nem egyszerű, az biztos. Én a 9 hónapos kisfiamnak mondogatom állandóan, hogy nem, nem-nem, nem szabad! Tisztára, mintha kiskutyám lenne. :))) Viccelek persze, de tényleg egész nap azon jár az eszük, hogy mit lehet rosszalkodni. Kisfiam a virágokat szereti tépkedni, meg belenyúlni a virágföldbe, azt szanaszét szórni, a sütőajtót nyitogatni, kilógni a teraszra akár zuhogó esőben is.... A legalsó polcokról nem is beszélve, onnan már teljesen elpakoltam. Remélem, hogy hamarosan el fog ez is múlni.

2010. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1 éves már szinte mindent megért, szóval nem nagy gond. Ha olyat csinál, amit te nem tartasz helyesnek, megengedhetőnek, mondd el neki, hogy ezt nem szabad, mert... aztán vidd máshová, ahol szabadon tevékenykedhet! A másik megoldás, hogy ott, a helyszínen tereled el a figyelmét valami érdekes, mégis megengedett dologgal.
2010. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sokszor mondogattam hogy nem szabad.a sütő meleg,amikor be volt kapcsolva és oda ment húzogatni akarta az ajtót mondtam hogy nem szabad mert meleg,oda tartottam a kis kezét,hogy érezze,azóta soha nem megy a sütőhöz ha meleg.persze nem volt forró,elviselhető volt,de a saját bőrén kellett éreznie.Másnál is rengetegszer a nem szabad,arrébb viszem.
2010. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 1 éves. Mondom neki,hogy nem szabad. Sokszor elneveti magát,mert azt hiszi játszok vele. Kicsit erélyesebben, komolyabban szólok rá, akkor általában megérti. Végső esetben megfogom és elviszem onnan. Ilyenkor megpróbálom másra terelni a figyelmét.
2010. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!