Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok babátoknak tojás...

Adtatok babátoknak tojás sárgáját és mit raktatok hozzá hogy ne legyen olyan száraz? Védőnőnk mondta adhatók neki már joghurt, sajt, túró, tejföl ilyesmiket. Várom a tippeket.10 HÓS Baba Anyukája

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A tojássárgáját főzelékbe kevertem, úgy nem száraz.
2010. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen tojás sárgája főzelékbe.Joghurt,túró gyümölcsel,a sajt is főzelékbe.Igazából én volt,hogy túrót is raktam főzelékbe.
2010. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

És még miket adtok a 10 a babátoknak?

2010. jún. 26. 10:49
 4/6 A kérdező kommentje:
10 HÓS BABÁTOKNAK ?
2010. jún. 26. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam imádja a brokkolit, így én abba kevertem bele. Sütöttem már sajtos tojást is, már tud rágni, és ezzel próbálkoztam az önálló evés bevezetésére, hogy ő maga csipegesse.
2010. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tojássárgát főzelékben adtam, de néhány alkalom után pl, vajas kenyérre tettem feltétnek. Én 8 hónaposan vezettem be a tojássárgát, így 10 hónaposan nyugodtan adtam így.

Amiket már adtam ennyi idősen:

- kefir

- joghurt

- sajt

- túró

- tejföl

A kefir és joghurt kiváló összetört bulátával, de nekünk nagyon bevált a tejfeles kenyér ill. a sajtos tejföl vagy a tejfölös túró is.

Ja, a kefirbe, joghurtba tehetsz gyümölcsöt akár a bulátával együtt is.


Zöldségből és gyümölcsből már szinte mindent kapott, kivéve az aprómagvasokat és a szárazhüvelyeseket.


PLusz jönnek még a húsok, hal, amivel lehet vegyesebbé tenni az étrendjét.


Amit lehetett, már a mi ebédünkből vettem ki neki, a habarásos ételeket ennyi idősen kezdtem bevezetni, a rántásos kajákkal még vártam, majdnem egy éves volt, amikor először adtam ilyet.


Ja, tojás: a sárgájából esetleg egy kis vajjal krémet is csinálhatsz.

Nekünk nagy kedvenc a házi (!) májkrém, húskrém, padlizsánkrém.

És az esti sláger a gyümölcsrizs, tejbegríz (egy éves kortól) és a kukorica kása (1 éves korig vízzel, utána tejjel) és gyümölcsöt is szoktam időnként ezekbe keverni.


Ilyen dolgokra gondoltál?

2010. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!