Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistesó tervezése: megvártátok...

Kistesó tervezése: megvártátok, amíg jött a vágy, hogy nagyon szeretnétek megint kisbabát, vagy inkább racionálisan döntöttetek, hogy itt az idő most már (pl. korkülönbség, GYES, stb miatt)?

Figyelt kérdés
Megbántátok,hogy így tettetek, vagy pont, hogy jó volt?
2018. nov. 23. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor megszületett az első már tudtuk, hogy 2-3 éven belül lesz mégegy. Én egyedüli gyerek vagyok, vègiguntam a gyerekkorom, ezt semmiképpen nem akartam a saját gyerekemnek.

2,5 év lett közöttük, tökéletes.

2018. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk sok érvünk volt a kis korlülönbség mellett, így ezt fejben eldöntöttük, hogy mire munkát kéne keresnem (előző megszűnt), inkàbb jöjjön a tesó. De a vágy még ennél is hamarabb jött, és a fiamnak is láttam hogy testvér kéne, nagyon szociàlis gyerek. Így nem sokkal több mint másfél év van köztük. Nem bántam meg, sok szempontból jó, de az eleje nagyon-nagyon kemény volt. Ha lenne harmadik, ezt nem bírnám ki újra.
2018. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En visszamentem dolgozni. Azt hittuk, teso is jon 1 even belul, megvartuk a vagyat. Vagy maradt, teso nem jon mar 2 eve. Hamarabb kezdenem a teso dolgot, de ki gondolta. Raadasul vizsgalnak, mert az igazi okot nem lataljak 2 eve. :(
2018. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Mi meg vártuk míg kialakul mindkettonkben a vágy. Nálam ez majd egy evvel hamarabb megvolt, de tiszteletben tartottam hogy a ferjem még várni szeretne :))
2018. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Kb 2 hetes volt a nagy, amikor kérdeztem a férjemet, hogy vett-e már óvszert a kontroll utánra, mert tőlem simán jöhet a következő. Mindig is kis korkülönbséget szerettünk volna, amit megvett (előrelátó a lelkem), elhasználtuk, aztán a nagy 4 hónapos korában már élesben ment a dolog. A második hónapban meg is fogant a kicsi, 14 hónap van köztük. Imádom, olyan, mintha ikrek lennének. ❤️
2018. nov. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megvártuk a vágyat. Nálam a nagy 2 éves korában jött, férjemnél bő fél évvel később, így lesz 3,5 év különbség, másfél hónap múlva jön a kicsi kb. A nagy nagyon várja, örül neki, de korábban szerintem mág nem így lett volna, nagyon matrica volt, mostanra önállóbn már.

Mondjuk nekem a munkát nem kellett figyelembe vennem, kötetlen munkaidős home office, baromi rugalmas főnökkel, úgy alakítom, ahogy nekem jó. Mondjuk nem panaszkodhatnak, a lányom pár hetes volt, már dolgoztam csökkentve, szóval sokat nem hagytam ki, most is kb. 3 hónapot fogok szerintem, persze akkor még nem teljes gőzzel csinálom.

2018. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megvartuk a vagyat, de a menstruaciom meg sehol nem volt... 19honapos volt a nagy, mikor eloszor megjott...

Azutan az 5.honapban terhebe estem, sajnos, elveteltem...

Na ilyenkor mar az ido is surgetett, mert ugye mar csak gyest kaptam, de veteles utan szinte azonnal terhes lettem, igy lesz majdnem kerek 3 ev kozottuk, nem bantam volna ha kevesebb, de a sors igy akarta...:)

2019. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!