Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csaknem 9 hetesen még nem...

Csaknem 9 hetesen még nem mosolyog tudatosan a babám, ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Sok másik babánál már jóval korábban is láttam tudatos mosolyt, de a kisfiamnál még csak akaratlan mosolyt, mikor megrándult az arca. Valahol azt olvastam, hogy ha 3 hónaposan sem mosolyog tudatosan, az mentális zavarra utalhat. Van itt más Anyuka, akinek a babája kicsit később kezdett el mosolyogni?

#mosoly #tudatos mosoly
2018. nov. 26. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
A mosoly nálunk hamar jött, hetesen már mosolygott 1-2 plüssre és ránk, viszont a nagylányom nagyon későn kezdett nevetni. 5 hónapos volt az első kacagásnál, valakinél már 3 hónaposan megtörténik, de a 4 az átlag, amit olvastam. Védőnő és gyerekorvos is azt mondta, ne izguljak ezen, ha minden más rendben van, jönni fog az a nevetés is, csak előbb mást tanul meg. És tényleg, már 4 hónaposan forgott a saját tengelye körül, 5 hónaposan elkezdett kúszni. Ahogy megtanult haladni, elnevette magát. Ne izgulj, minden rendben lesz! 😊 Ráadásul 9 hetesen jóval közelebb van még a 2 hónaphoz, mint a 3-hoz. 😊
2018. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!