Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan mennyi ideig kell...

3 hónaposan mennyi ideig kell megtartania a fejét hason?

Figyelt kérdés
Babám utál hason lenni, de ha úgy rakom megtartja a fejét kb 10 masodpercig egyhuzamba. Viszont nem tudom őt 10 percnél tovább úgy hagyni mert sír nagyon. Mit tehetek akkor? Elég ha ennyi ideig tartja csak meg, vagy percekig kéne ugy nézelődnie?
2018. dec. 22. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Te meddig tudsz kitartani egy olyan pózt amihez azelőtt még sosem használtad az izmaidat? Valószínűleg nem túl sokáig. Ne akarj egyből élsportolót a gyerekedből...
2018. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
3 hónaposan minimum a 15 mp! Üvölts rá, hogy tartson ki, mert ez elvárás!
2018. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Próbáltad úgy hasra tenni, hogy a te mellkasodra fekteted? Közben énekelhetsz, mondókázhatsz neki. Ezt általában jobban bírják a babák.


Nem tudom meddig kellene már tartania a fejét.

2018. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Csecsemő- és kisgyermeknevelő hallgató vagyok. Az első pár hónapban teljesen normális, ha csak pár másodpercig bírja. 4-6 hónaposan, amikor látni fogod nála a repülő pózt (fejét, lábát felemeli, a karját oldalra tartja), akkor már hosszabb ideig, percekig is tudja tartani, de persze szünetekkel. Hamar elfárad még akkor is.
2018. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két napja voltam dévényesnél ugyanemiatt, 12 hetes a fiam. A gyógytornász azt mondta, hogy ilyenkor ez már komolyabb elmaradásnak számít és magától nem lett volna jobb. Kaptunk gyakorlatokat és kezelte is őt, hetente kell járni - remélhetőleg nem túl sokáig. Viszont már egyetlen kezelés után is látszik az eredmény, ma majdnem 2 percig nézelődött hason!


Mielőtt valami okostojás belém kötne, az is elhangzott, hogy természetesen akkor is megtanult volna a baba minden mozgást ha nem korrigálunk, de a távoli jövőben egy-egy ilyen apró, csecsemőkori mozzanat okozhat olyan gondolat ami eszünkbe se jutna: finommotorikai zavarokat, ügyetlenséget, tanulási zavarokat.


Szerintem vidd el szakemberhez, nem azért mert a szomszéd Jutka gyereke már emeli a fejét mert azt ki nem szarja le, hanem hogy véletlenül se ezen múljon sok-sok jövőbeli nehézség.

2018. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 értek egyet! Nálunk 10 hetesen járt a dévényes. Egy alkalom is csodát művelt. Előtte kb 10mp bírta, most két héttel később 3-4 percig. Kis szünet majd újra. Plusz megtanult hasról hátra is fordulni, pedig még csak 12 hetes.


Minden nap tornázunk egyébként, jót tesz az agynak is a mozgás. Egyébként napi 15-20 perc az elvárás 3 hónapos korban, természetesen nem egyszerre.

2018. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!